Молодь вшанувала пам'ять козаків під Берестечком

8-10 червня поблизу с. Пляшева на славнозвісних місцях битви під Берестечком відбувся молодіжний спортивно-патріотичний табір військово-спортивний спрямування „Берестечко–2007”. Організаторами таборування виступили громадські організації Молодіжний Націоналістичний Конгрес, Православне братство, Молодий Рух, Українська Народна Молодь Рівненщини. Разом з тим на Берестечку перебували активісти МНК з Волинської області.

На таборі організатори приділили значну увагу духовній та морально-виховній складовій. Особливу роль в цьому відіграли о. Віталій Поровчук та о. Валентин Гордіюк. За словами голови РОО МНК Тараса Давидюка, «Побратимство, дисципліна – це основні принципи табору, дотримання яких стало запорукою вдалого вишколу».

Фізичним вишколом опікувались хлопці зі Спасу, які провели і козацькі змагання „лаву на лаву”. Окрім фізичного розвитку, учасники пройшли також інтелектуальний вишкіл, було багато конкурсів. Особливо запам’яталася теренова гра (прототип справжніх бойових дій).

9 травня відбулась спільна панахида Української Греко-Католицької Церкви і Української Автокефальної Православної Церкви за померлими і закатованими підрозділами НКВС українцями , а також за українців, які віддали своє життя за Волю України.

Водночас активісти волинських організацій МНК, КУН, ВО «Свобода», УРП «Собор» провели впорядкування могили розстріляних дітей, батьки яких мали відношення чи брали участь в загонах УПА (розстріли проводили підрозділи НКВС).

В неділю, 10 травня, всі таборовики та бажаючі мали змогу відбути молебень біля костелу, що є пам’яткою архітектури 18 століття та який переданий Українській Греко-Католицькій Церкві.

За матеріалами прес-служб Волинської та Рівненської організацій МНК

НП

Published on 14 June 2007