Відзначення 356-ї річниці Битви під Берестечком

10 червня 2007 року Україна відзначила чергову річницю Битви під Берестечком. Саме тут 356 років тому відбувся бій війська Богдана Хмельницького з польськими вояками. З метою вшанування пам’яті загиблих героїв на території державного історико-меморіального заповідника “Поле Берестецької битви” (село Пляшева Радивилівського району Рівненської області) зібралися понад 5 тисяч національно-свідомих людей з різних куточків України.

Відзначення річниці битви розпочалося у Свято-Георгіївському монастирі, де від самого ранку відбулося Патріарше богослужіння, яке здійснював Патріарх Української православної церкви Київського Патріархату Філарет, повідомляє прес-служба РОДА.

Одразу після богослужіння відбулося покладання квітів до пам’ятника загиблим у битві козакам та селянам. На урочистому мітингу-реквієму виступили представники влади, народні депутати України та лідери політичних партій та об’єднань.

Як повідомляє інформцентр Молодіжного Націоналістичного Конгресу, молоді націоналісти з Рівненської та волинської областей взяли активну участь у відзначенні козацького подвигу.

На закінчення урочистостей відбувся концерт, участь у якому взяли відомі українські гурти та виконавці, зокрема: гурти “Мандри”, “Кому Вниз” та “Гуляйгород”, ансамблі “Хореа Козацька”та “Арс-Нова”.

НП

Published on 13 June 2007