Російського фестивалю у Таллінні не буде

Традиційний фестиваль Віват Росія!, який щорічно проводився в День Росії в Таллінні протягом п’яти останніх років, у нинішньому році не відбудеться, повідомив організатор фестивалю Ірина Афанасьєва.

"Через різні причини декілька організацій відмовили нам у наданні місця для проведення концерту, який мав відбутися 12 червня. Остання домовленість була з Талліннським горхоллом, але в останній момент і вони відмовилися надати приміщення, сказавши, що побоюються провокацій", - сказала Афанасьєва.

Фестиваль вирішено провести в Ризі, додала вона.

За її словами, у Таллінн збиралися приїхати популярні групи Дискотека Аварія, Російський розмір і інші.

Посол Росії в Естонії Микола Успенський в інтерв’ю газеті Молодь Естонії, опублікованому в п’ятницю, підтвердив, що фестиваль у Таллінні не відбудеться.

"У силу цілого ряду обставин, у тому числі і прямих, я б сказав, політичних заборон, свято Віват, Росія!, до якого за останні роки в Таллінні звикли, цього року тут не буде. Очевидно, воно пройде в Ризі, там, де ситуація інша, де люди ставляться більш правильно", - сказав посол.

Раніше Поліція безпеки Естонії у своєму річному звіті за 2006 рік звинуватила посольство РФ у тому, що воно фінансує Конституційну партію Естонії, що висловлює інтереси частини російськомовного населення країни через різні культурні заходи і, зокрема , через фестиваль Віват, Росія!

Водночас на українському телеканалі “М1” демонструється відеокліп “Дискотеки аварія”, пише НО. В ньому зокрема показано і “Бронзового солдата” в Таллінні, якій став поштовхом до антиестонського шабашу. У відеокліпі естонська сторона недвозначно показана як представник “зла”, з яким бореться “добро”. А після такого плювка на Естонію “Дискотека аварія” хоче, щоб там до неї добре ставились.

Published on 13 June 2007