Іспанські соціалісти проти визнання Голодомору. Парламент - за

У остаточному тексті Конґрес депутатів Іспанії вшановує мільйони невинних жертв Голодомору; нагадує про тоталітарну брутальність сталінського режиму, який зневажав права людини і призвів до мільйонних жертв; засуджує зневагу до людського життя та прав людини, що характеризують тоталітарні режими – сталінський та гітлерівський; підтримує зусилля Уряду України про міжнародне визнання Голодомору; відзначає, що незалежна і демократична Україна є найкращим гарантом того, щоб подібна жорстокість щодо українського народу більше не повторилася; а в кінці закликає українську владу поглиблювати співпрацю з Європейським Союзом та країнами-сусідами, зокрема з Росією.

За інформацією Посольства України в Мадриді партією „Конвергенції і Єднання” було подано текст оригінальної версії рішення, що включало декларацію, що „штучний український голод 1932-1933 рр. – це справжній геноцид згідно визначення Конвенції Націй” (малася на увазі Конвенція Геноциду Об’єднаних Націй з 1948 року). Однак на вимогу правлячої Іспанської соціалістичної робітничої партії ця декларація була виключена. У оригінальному тексті також не було сказано про „співпрацю з ЄС та країнами-сусідами, зокрема з Росією”. Це було чомусь додано опозиційною Народною партією та аргументувалося відсутністю остаточної домовленості між Україною та РФ щодо транспортування енергоносіїв до ЄС. Однак не вияснено, що спільного є між цим питанням та Голодомором 1932-1933 рр, повідомляє Світовий Конґрес Українців.

Незважаючи на все, ухвалення Конґресом депутатів Іспанії рішення про вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 рр. є важливим кроком до міжнародного визнання Голодомору. Велика заслуга у цьому належить Посольству України в Мадриді, а також новій українській громаді в Іспанії. Сильніші резолюції, які включають слово „геноцид”, представлені цією громадою на регіональному рівні в Іспанії. Конґрес депутатів Іспанії – це десятий парламент, який прийняв резолюцію та рішення у цій справі. Подаємо список інших держав, парламентами яких було визнано Голодомор 1932-1933 рр.: Аргентина, Австралія, Естонія, Канада, Литва, Польща, США, Угорщина й Україна.

НП

Published on 13 June 2007