Правда про УПА в малюнках

Збірку малюнків „Україна у боротьбі”, що висвітлює боротьбу воїнів Української Повстанської Армії, перевидала Українська Видавнича Спілка імені Юрія Липи спільно з Київською міською організацією СУМ в Україні, Центром Національного Відродження ім. Степана Бандери та редакцією журналу „Крилаті”.

Історія в малюнках „Україна в боротьбі” (авторська назва „Україна в боротьбі з наїзниками”), що має на меті познайомити юних читачів з історією визвольного руху українців під час Другої світової війни, вперше побачила світ у 1953 році в щоденній газеті „Америка” (Філадельфія, США).

Автором цього твору є визначний український митець Леонід Перфецький. Його життєвий шлях був тісно пов’язаний із військом, адже у 1917-1921 роках він був учасником визвольних змагань у складі українських військових підрозділів, а під час Другої світової війни Перфецький перебував у лавах дивізії „Галичина”. Леонід Перфецький навчався у художніх академіях Кракова та Парижа і здобув славу видатного українського баталіста.

На початку 1970-х років серія цих малюнків з’явилася в журналі „Крилаті”, що видається Світовою Управою Спілки Української Молоді (СУМ). Через 25 років з того часу, вперше в Україні, управління у справах сім’ї, молоді та спорту Тернопільської облдержадміністрації, спільно з журналом „Крилаті”, здійснило перевидання „України у боротьбі”. Ідею перевидати комікси запропонувала Тернопільська міська організація Спілки Української Молоді (СУМ) в Україні. Вихід цієї книжки викликав неабиякий резонанс і величезне зацікавлення як в Україні, так і за її межами, що і спонукало УВС ім. Юрія Липи здійснити перевидання, водночас значно покращивши його поліграфічну якість.

– Ми навіть не очікували, що буде такий резонанс, – коментує ажіотаж навколо видання редактор „Крилатих” Світлана Вербова. – Ми переслідували насамперед просвітницьку мету, донести до молодих українців правду про визвольні змагання. Чому українці взяли до рук зброю і проти кого її спрямували. Крім того, прагнули повернути славне ім’я Леоніда Перфецького в Україну, де він, нажаль, незаслужено забутий.

Видання „Україна у боротьбі”, присвячене 100-літтю з дня народження командира УПА Тараса Чупринки – Романа Шухевича та 65-ї річниці з дня створення УПА, здійснюється в рамках програми „Правда про УПА”. Щоб максимально наблизити текст до норм сучасної літературної мови, зроблено незначне літературне редагування. Наклад журналу коміксів „Україна у боротьбі” лише 5000 примірників, а придбати їх можна, зголосившись за адресою Української Видавничої Спілки: 01034, м. Київ, вул. Ярославів Вал 9, а/с 276. тел. (044) 279-41-22, (044) 234-70-20, факс. (044) 279-81-18.

Василь Береза

Published on 7 June 2007