У Чернігові суд передав Єкатерининську церкву Київському патріархату

Апеляційний суд Чернігівської області відхилив претензії Московського патріархату на Єкатерининську церкву в Чернігові і прийняв рішення на користь передачі храму Українській православній церкві Київського патріархату.

"Прийняте рішення на користь розпорядження губернатора Миколи Лаврика, претензії УПЦ МП визнані безпідставними", - повідомив представник заповідника Чернігів Стародавній Сергій Черняков, який був присутнім на засіданні суду.

Суди різних інстанцій стосовно позовів УПЦ МП тривали з 12 липня 2006 року. Представники Московського патріархату в 20-денний термін можуть подати позов у Верховний Суд.

На даний момент у Чернігівській обласній державній адміністрації триває робоча нарада, де вирішується питання виконання судового рішення і зняття наметів представників УПЦ МП від Єкатерининської Церкви.

Раніше представники УПЦ МП заявляли, що розблокують церкву після завершення розгляду позову в суді.

5 квітня 2006 року глава Чернігівської обласної державної адміністрації Микола Лаврик підписав розпорядження про передачу Єкатерининської церкви УПЦ КП. Раніше церква була музеєм заповідника Чернігів Стародавній.

Козацька православна громада 30 червня занесла в Єкатерининську церкву церковне начиння. Активісти блоку Наталії Вітренко, а також Союз православних громадян під керівництвом Валерія Каурова 1 липня блокували вхід у церкву тимчасовими наметами, не пропускаючи в приміщення і працівників музею. 5 вересня 30 активістів Молодіжного Націоналістичного Конгресу разом із керівництвом власника приміщення музею «Чернігів Стародавній» спробували розблокувати приміщення храму, однак були незаконно затримані спецпідрозділом МВС «Беркут». Блокування церкви прихильниками УПЦ МП продовжується дотепер.

Увесь цей час у церкві знаходилися музейні цінності на суму понад 1 мільйона гривень. Співробітники заповідника неодноразово намагалися забрати цінності з приміщення церкви і перевірити її технічний стан. За їхніми оцінками, після зими, яка пройшла без опалення і технічного огляду, стан церкви значно погіршився, і на її ремонт буде потрібно не менше 1 млн. гривень, пишуть Українські новини.

Єкатерининська церква побудована в 1715 році на честь перемоги чернігівських козаків під егідою полковника Якова Лизогуба в 1708 під Азовом.

НП

Published on 7 June 2007