ЕТА оголосила Іспанії нову війну

Бойовики баскського сепаратистського угруповання EТА оголосили про закінчення перемир’я, укладеного з іспанською владою в березні 2006 року.

За інформацією AFP (http://www.afp.com), бойовики звинуватили уряд Іспанії в тому, що керівництво держави скоріше займалось переслідуванням бойовиків, аніж переговорами.

В заяві, розміщеній у баскській газеті Berria, йдеться про те, що “відсутнє виконання мінімальних умов для продовження процесу переговорів”, а відтак, починаючи з 00 годин середи, 6 червня, EТА “захищатиме Землю басків зі зброєю в руках на всіх фронтах”.

Баскські бойовики вже порушили перемир’я 30 грудня 2006 року, коли в аеропорту Мадрида вибухнув автомобіль, унаслідок чого загинули дві особи. Відповідальність за цей теракт узяла на себе EТА, після чого іспанське керівництво припинило переговори з бойовиками. Порушення перемир’я зі свого боку повстанці пояснили тим, що іспанський уряд відповів на припинення басками вогню лише “затриманнями, тортурами і переслідуваннями”.

Напруженню ситуації сприяло також усунення політичного крила EТА, партії “Батасуна” (Batasuna), від участі в місцевих виборах у травні 2007 року. Баски не визнали легітимності минулих виборів.

Іспанська газета El Pais, посилаючись на джерела у правоохоронних органах, пише, що EТА готує новий теракт найближчим часом.

Вона зазначає, що “найімовірніше, ЕТА влаштує вражаючий, але безкровний теракт, аби продемонструвати свою здатність залякувати та шантажувати суспільство”.

Також видання зауважує, що нові напади з боку угруповання можуть бути на руку опозиційній Народній партії, яка критикує соціалістичний уряд Іспанії за ведення переговорів із терористами. Представники партії спільно із членами асоціації жертв ETA організовували масштабні демонстрації проти цих перемовин. ETA домагається сепарації Країни басків від Іспанії протягом 40 років.

Число жертв цієї боротьби сягнуло вже понад 819 осіб.

Мочурад Андрій, прес-служба ЛОО МНК

Published on 7 June 2007