На Тернопільщині вшанують Романа Шухевича

Голова ОДА Іван Стойко підписав розпорядження про відзначення в області 100-річчя від дня народження Романа Шухевича*.

Створено оргкомітет до складу якого увійшли представники влади та громадськості.

Також затверджено заходи з підготовки та відзначення в області Ювілею Романа Шухевича, повідомляє прес-служба ТОДА.

Зокрема заплановано провести в населених пунктах області урочисті зібрання з відзначення 100-річчя від дня народження Романа Шухевича. До організації заходу широко залучатимуть ветеранів ОУН-УПА, депутатів рад усіх рівнів, громадські організації, представників політичних партій, молодь.

8 липня в Тернопільському обласному академічному драматичному театрі ім.Т.Г.Шевченка буде проведено обласну урочисту Академію присвячену пам'яті Романа Шухевича. До участі в урочистостях планується запросити Героя України Юрія Шухевича, сина легендарного командувача УПА генерала „Тараса Чупринки” – Романа Шухевича.

У день Ювілею Романа Шухевича (30 червня) в церквах області відбудуться богослужіння-пошанування борців за волю і незалежність України.

Ще одним пропам’ятним заходом стане науково-практична конференція на тему: „Роль Романа Шухевича та Української Повстанської Армії у боротьбі за незалежність України”, яку буде проведено на базі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка у жовтні цього року.

З метою донесення до молоді правди про національно-визвольні змагання українського народу відбудуться екскурсії учнів та студентів в Тернопільський історико-меморіальний музей політв’язнів і репресованих, а у дитячих оздоровчих таборах діти візьмуть участь в конкурсах патріотичної пісні, малюнків, оповідань про життя і діяльність Романа Шухевича, героїв УПА.

В серпні ж 2007 року, у Бережанах буде проведено обласний фестиваль-конкурс стрілецької та повстанської пісні “Дзвони Лисоні” присвячений 100-річчю від дня народження Романа Шухевича та 65-річчю УПА.

У рамках руху учнівської молоді „Моя земля-земля моїх батьків” школярі вивчатимуть історію УПА та оунівського підпілля на Тернопільщині.

Державному архіву Тернопільської області доручено організувати документально-книжкові та філателістичну виставки до 100-річчя від дня народження Романа Шухевича та 65-річчя УПА, фахівці підготують до друку збірку документів із історії визвольних змагань ОУН-УПА.

Планується також, разом з Тернопільською дирекцією українського державного підприємства поштового зв’язку „Укрпошта”, видати поштовий конверт із спецпогашенням до 100-річчя від дня народження Романа Шухевича.

Гусятинській райдержадміністрації Буде надано практичну допомогу у підготовці та відкритті музею національно-визвольних змагань УПА і проведенні громадсько-політичної акції біля могили захоронення 65 повстанців у с. Тудорів Гусятинського району.

А на місці перебування Романа Шухевича в с.Августівка Козівського району спорудять криївку-музей його імені.

* Розпорядження видане на виконання Указу Президента України від 16 травня 2007 року №420/2007 “Про відзначення 100-річчя від дня народження Романа Шухевича”.

НП

Published on 7 June 2007