Кримські патріоти провели акції протесту проти встановлення пам’ятника Катерині ІІ у Криму

Національно-демократичні партії та громадські організації Криму, серед яких Кримська організація Конгресу Українських Націоналістів та Меджліс кримських татар, провели в Сімферополі акції протесту проти встановлення пам’ятника імператриці Катерині ІІ. Вони вважають, що пам’ятник Катерині ІІ на українській землі є глумом над пам’яттю людей, які були замордовані та закатовані за часів правління Катерини ІІ.

2 червня кримські патріоти провели акцію протесу в Центральному парку культури і відпочинку, де вранці було закладено камінь, на місці якого стоятиме пам’ятник імператриці Катерині ІІ (церемонія закладання каменю пам’ятника анонсувалася на 17 годину, але він був закладений об 11 годині, коли в парку нікого не було), повідомляє прес-служба КУНу.

4 червня національно-демократичні сили Криму пікетували Сімферопольську міську раду. Вони звернулися до міської влади та прокуратури Сімферополя з вимогою демонтувати камінь.

Довідка Медіа Криму:

21 квітня 1785 р. цариця Катерина Друга спеціальним указам закріпила в Україні кріпацький устрій. Катерина Друга – імператриця Росії (1729–1796), дружина царя Петра Третього, якого в червні 1762 р. позбулася, правдоподібно при допомозі російського князя Алєксєя Орлова, одного з її найцінніших і найвірніших коханців. Катерина народилася в Щеціні – тоді це була Пруссія, а тепер Польща – і була донькою маловажного німецького принца. Вона поширила права і привілеї російського дворянства, причинилася до так званих “розборів Польщі”, у 1775 р. знищила Запорозьку Січ, загарбала Крим, а в 1790-их роках прилучила до своєї імперії “Ханську Україну” – землі між Бугом та Дністром і все Правобережжя. Правління Катерини Другої позначилося русифікацією України, вона секуляризувала монастирські маєтності і провадила політику нищення Української Католицької Церкви. Під кінець її царювання її екстравагантність і корупція відвернули від неї пошану і російського народу, і європейської аристократії, а Французька революція з гільйотиною викорінила з Росії захоплення французькою культурою.

НП

Published on 4 June 2007