Про с. Сприню та боротьбу ОУН-УПА може дізнатися вся Україна

Голова Самбірської районної ради Ігор Максимів пропонує, щоб, починаючи з 2007 року, святкування кожної чергової річниці утворення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) проводилося на всеукраїнському рівні, аби якнайбільша кількість людей знала правду про боротьбу УПА за незалежність України. Цю ініціативу підтримав й губернатор області Петро Олійник, — про це повідомляє ЗІК.

Щорічно у c.Сприні Самбірського району на місці створення УГВР, де тепер розташований спортивно-оздоровчий табір ім. К.Осьмака, в другу неділю липня відбуваються різноманітні святкові заходи. У них беруть участь ветерани ОУН-УПА з різних регіонів України та діаспори, а також дочка Президента УГВР Наталя Осьмак з Києва, художні колективи.

За словами заступника голови районної ради Віталія Кімака 15 липня з нагоди відзначення 63 річниці створення Української Головної Визвольної Ради в селі Сприня відбудеться гала-концерт минулорічних переможців регіонального фестивалю «Сурми звитяги». На ньому звучатимуть повстанські та стрілецькі пісні.

Про участь «Сурмів звитяги» є домовленість з директором регіонального фестивалю Володимиром Степанишиним, планується, що такий фестиваль у Сприні стане традиційним.

Довідка Українська Головна Визвольна Рада створена з ініціативи Організації Українських Націоналістів як всеукраїнський центр з координації національно-визвольної боротьби. Перший великий збір УГВР проходив 11-15 липня 1944 року на лісничівці села Сприня, що у Самбірському районі. На ньому прийнято Платформу і Тимчасовий устрій УГВР, Універсал до українського народу, а також присягу вояків УПА.

Президентом УГВР було обрано вихідця з Полтавщини, діяча УНР Кирила Осьмака, Головою Генерального Секретаріату УГВР, українського підпільного уряду став Роман Шухевич (головнокомандувач УПА, голова бюро Проводу ОУН).

НП

Published on 29 May 2007