Мазепа-фест: акорди мужності

8-10 червня у Полтаві відбудеться 5-й «Мазепа-фест», організатором якого традиційно виступає Полтавська організація «Просвіта». Програма фестивалю надзвичайно насичена, очікується участь таких хед-лайнерів, як "Кому вниз", "Фома", "От Vінта", "Перкалаба", "Гуцул Каліпсо" та ін. Будуть і нові для фестивалю колективи, наприклад, «Горгішелі» – грузинські дівчата зі Львова, "Крихітка Цахес". А розпочнеться «Мазепа-фест», як і торік, кіноднем - у Палаці дозвілля «Листопад» з 15 години 8 червня можна подивитися фільми українських режисерів – «Криницю для спраглих», «Сьомий трамвай» та ін.

А увечері того ж дня в театрі ім. Гоголя чекає зустріч з виконавцями народної і бардівської музики, пише Майдан Приїде «Хореа козацька» Тараса Компаніченка, яка мала колосальний успіх минулого фестивалю; бард Едуард Драч нагадає про те, як Україна пробувала свій справжній голос після десятиліть славослів’я своїм катам; батько і син Тарас і Святослав Силенки поведуть нас кобзарськими стежками у світ, де так багато важить кожне слово і кожен аккорд; приїде й голова Спілки кобзарів України Володимир Єсипок, й інші виконавці козацьких дум, псалмів; Іван Новобранець з Чернечого Яру заспіває нам ті пісні, які співають на його безмежно талановитих, глибинно українських картинах його веселоокі Мамаї…

Приїде і творець фільму «Мамай» Олесь Санін, в якій ролі – сюрприз.

Два рок-дні – 9 і 10 червня – над Співочим полем Марусі Чурай двигтітимуть небеса – велична меса Гетьманові Мазепі, літургія вірних Богові й Україні.

Тож чия душа хоче напитися з тої криниці, що живиться джерелами справжнього, українського, дужого й незламного, високомистецького й оригінального: Хто має уші – хай слуха! Хто має серце – люби! Встає цитаделя духа – Десятки літ боротьби.

Не пропустіть нагоди побувати у Полтаві на «Мазепа-фесті». Бо це фестиваль Справжнього. Талановитого. Мужнього.

НП

Published on 29 May 2007