Полтавська міська влада саботує не тільки укази президента але й українську історію

Вранці 23 травня до річниці з дня народження Симона Петлюри з ініціативи голови облдержадміністрації Валерія Асадчева відбулося закладання пам'ятного каменю на місці майбутнього зведення пам'ятника Петлюрі. Однак близько 200 прихильників КПУ й Партії регіонів протестували проти встановлення пам'ятного знака. Вони тримали прапори своїх партій і плакати "Ні - Петлюрі!", "Ющенко+Асадчев=Петлюра", "Депутати-комуністи Полтавщини проти петлюрівщини". Протестуючі також кричали "Ганьба!" і відкриття каменю на місці майбутнього пам'ятника Петлюрі обернулося безладдям. Близько 50 міліціонерів намагалися вгамувати юрбу, особливо жваво комуністи намагалися повалити кам’яну стелу і зашкодити відкриттю пам'ятного знака.

Проте, відкриття відбулося, перед присутніми виступили голова облдержадміністрації Валерій Асадчев, заступник голови облради Петро Ворона, депутати від Української народної партії і Народного руху України, які говорили про визначне місце в історії української державності. Відбулося також освячення і молебень на місці майбутнього пам’ятнику, які провів священик УПЦ Київського патріархату.

На майданчику біля облдержадміністрації майоріли також прапори «Нашої України», Народного руху України, Української народної партії, УНА-УНСО, представники яких підтримували встановлення пам’ятного знаку.

Всю ніч перед відкриттям пам'ятний знак охороняла міліція.

Раніше мерія Полтави заявила, що міськрада не виділяла ділянку землі під розміщення пам'ятного знака і звернеться до прокуратури через незаконне встановлення пам'ятного знака, - повідомляє ІА "Новини Полтавщини".

У той же день, 23 травня, Господарський суд Полтавської області відкрив провадження у справі та прийняв до розгляду позовну заяву Полтавської міськради до обласної державної адміністрації. Справу призначено до розгляду на 27 червня ц. р. В ухвалі суду також зазначено: «З метою забезпечення позову заборонити Полтавській обласній державній адміністрації вчиняти будь-які дії, спрямовані на зведення пам’ятника С.Петлюрі, а також пам’ятних каменів, знаків, меморіальних дошок, монументів і будь-яких інших елементів (об’єктів, що стосуються увічнення пам’яті С.Петлюри на території м. Полтави)», повідомляє Майдан.

Нагадаємо, що 16 травня 2005 р. з'явився Указ Президента „Про увічнення пам'яті видатних діячів Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки", яким передбачено зведення пам'ятника Головному отаману військ Української Народної Республіки, публіцисту і літературному критику Симону Петлюрі.

НП

Published on 25 May 2007