У Гурбах відкрито пантеон ОУН-УПА

Урочисте відкриття пантеону героїв Гурбинського бою та перепоховання вояків ОУН-УПА відбулося 18 травня в урочищі Гурби. На урочистості приїхали представники влади, близько десятка священнослужителів різних конфесій, керівники районів, делегації з Києва, Хмельницької, Тернопільської, Волинської, Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької областей, а також живі свідки тих подій - вояки Української Повстанської Армії.

Найбільш тривожним став цей день саме для них, бо знову довелося згадати, як багато років тому майже 35 тисяч добірного війська НКВС намагалися оточитити частини УПА-Північ та УПА-Південь, і як три тисячі бійців потрапили в кільце оточення – в “гурбинський котел”.

Такого бою не знала історія партизанської боротьби у всій Східній Європі. Ціною неймовірних зусиль але з малими втратами вдалося тоді прорвати “мертве” кільце оточення. Більше ста учасників бою так і лишилися лежати в темних гурбинських лісах.

Організатори спорудження пантеону переконані, що з побудовою пантеону, з’явилося в області місце, куди можна привести своїх дітей та розповісти їм про справжній героїзм і про любов до рідної землі. Крім того, тепер з’явиться привід, щоб нарешті провести до Гурбів нормальні дороги. Голова облдержадміністрації запевнив, що це буде зроблено вже наступного року. “На 2008 рік при формуванні переліку доріг, які будуть будуватися, я беру шмат дороги від Гурбів і на південь до межі з Тернопільською областю,” - сказав Віктор Матчук. Більше того, вже є домовленість з головою Тернопільської адміністрації про прокладання дороги до Гурбів - вона з’єднуватиме наші дві області.

На будівництво першої черги меморіалу було витрачено близько 200 тисяч гривень. Зважаючи, що в цьому році Кабінет Міністрів України не виділив на спорудження пам’ятних знаків та пантеонів жодної копійки, роботи виконуються в борг - за рахунок коштів україно-американського спільного підприємства “Ренесанс”. Спорудженням на Рівненщині пантеону героїв УПА справа вшанування загиблих не закінчиться. Голови шести західних областей прийняли рішення про спорудження спільного пам’ятного знаку до 60-ти річчя операції Вісла у Львові, повідомляє прес-служба РОДА.

Крім того, від цих областей щорічно будуть виділятися невеликі символічні суми і кожен рік в одній із них буде встановлюватися пам’ятний знак.

Нагадаємо, що українська патріотична молодь кожного року відзначає події кінця квітня 1944-го року всеукраїнською тереновою грою «Гурби-Антонівці» (організатор – Молодіжний Націоналістичний Конгрес), учасниками якої стають близько п’ятисот патріотів з усієї України.

Published on 25 May 2007