Син Головного командира УПА – Юрій Шухевич побував на Рівненщині

В рамках святкування 100-ї річниці від дня народження Головного командира УПА Романа Шухевича в Національному університеті «Острозька академія» з 21 по 24 травня 2007 р. проведено ряд святкових заходів.

Головною подією серед них стала зустріч 21 травня з легендарною особою, Героєм України, сином Головного командира УПА – Юрієм Шухевичем. Зацікавлення студентів та всіх охочих цією особою виявилось настільки високим, що в актовій залі «Острозької академії» подекуди на один стілець припадало по дві особи. Та й не дивно, адже не часто в житті випадає нагода послухати й поспілкуватись з такою людиною, яка до того ж понад 40 років зі свого життя провела у політичному ув’язнені (в дитбудинках, тюрмах і засланнях). Вражає те, що коли пану Юрію (якому зараз 74 роки) запропонували відпочити після численної кількості питань, він гордо «наказав» не жаліти його, оскільки ще може багато чого розповісти для молоді. В таких моментах, за словами одного з учасників зустрічі – студента 4 курсу даного закладу Віталія Циганюка – особливо відчувся твердий непохитний дух щирого українця, який дістався Юрію Романовичу від батька. Ввечері цього ж дня Юрій Шухевич побував ще на вечорі повстанської пісні, проведеному в стінах «Острозької академії», після чого задоволеним відправився до Львова.

Також наступного дня, 22 травня, в академії була проведена наукова конференція, присвячена святкуванню 100-ї річниці від дня народження генерал-хорунжого Романа Шухевича, на якій прозвучали актуальні питання стосовно його призначення на посаду Головного командира УПА, стратегії боротьби з радянським режимом, спогадів про Романа Шухевича, аспектів взаємин з радянською владою.

Ввечері відбувся показ фільму «Нескорений», а в наступні дні всі охочі мали змогу переглянути й інші фільми про повстанське життя.

Прес-служба Рівненської обласної організації Молодіжного Націоналістичного Конгресу

Published on 25 May 2007