У Голій Пристані влада вчить дітей історії піонерії замість історії УПА

Виставка „УПА: історія нескорених", що проходить в рамках відзначення 100-го ювілею з дня народження генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича завітала і до Голої Пристані. Одначе, мешканці міста так і не змогли побачити на власні очі архівні документи та світлини про діяльність українського визвольного руху.

Для з'ясування обставин, за яких виставка не відбулась у Голій Пристані, я звернувся до головного спеціаліста відділу внутрішньої політики Херсонської облдержадміністрації пані Анни Гордієнко. Пані Анна повідомила, що хоча виставка в області й проходить за сприяння ОДА, одначе їй не відомо, що стало на заваді проведенню цієї виставки в одному з районів.

Перший заступник голови Голопристанської райдержадміністрації пан Олександр Онопрієнко у телефонній розмові зазначив, що направляв офіційного листа до райради з проханням „сприяти". Одначе, сприяти ніхто не став. Варто зазначити, що саме в день запланованого відкриття експозиції про УПА у Голій Пристані відкрився „вєчєр по случаю 95-ой годовщіни со дня рожденія совєтскай піонєрії". Відкриття вечору пройшло саме в районному Будинку Культури, надати який для експонування фотовиставки про УПА відмовили райдержадміністрація та райрада.

Україна – країна парадоксів, і те що на Херсонщині ще й досі за підтримки місцевої влади виховують піонерів – зайве тому підтвердження.

Головний парадокс - це небажання виконувати укази Президента „Про всебічне вивчення та об'єктивне висвітлення діяльності українського визвольного руху та сприяння процесу національного примирення" (№ 879/2006) та „Про відзначення 100-річчя від дня народження Романа Шухевича" (№ 420/2007).

Так вже склалось в нашій країні, що кожен район проводить свою державну політику. Не є винятком і Херсонщина.

Тарас Дем'яненко

Published on 25 May 2007