Міська влада Тернополя вслід за Львовом буде демонтовувати тоталітарні пам’ятники

22 травня депутати Тернопільської міської ради підтримали демонтаж символів імперсько-більшовицького панування. За цю ухвалу проголосували 53 депутати із 55 зареєстрованих (ВО «Свобода», блок Костенка і Плюща, Пора, Б’ЮТ, НУ, не голосувало 2 депутати від Соцпартії). Нагадаємо, що у Тернопільській міській раді налічується 60 депутатів.

Ухвала Тернопільської міської ради зобов’язує сформувати тимчасову контрольну комісію з інвентаризації, відновлення та створення належного мистецького вигляду пам’ятників та символів героїки національно-визвольної боротьби української нації за державну незалежність, а також визначити перелік пам’ятних знаків, топонімів та інших символів комуністичного тоталітарного режиму, що символізують збройну агресію окупаційних військ, які необхідно демонтувати на території м. Тернополя.

Водночас ця комісія має виявити і ті пам’ятні знаки, які треба охороняти і максимально поліпшити їхній стан, повідомляє прес-служба ВО "Свобода".

Раніше до депутатів міськради із заявою про необхідність демонтажу звернулась Тернопільська обласна організація ВО «Свобода», яка ініціюватиме звернення і до інших місцевих рад Тернопільської області з пропозицією зліквідувати всі тоталітарні пам’ятки і символи на Тернопіллі.

НП

Published on 25 May 2007