Діти дізнаються про УПА з коміксів

Збірку коміксів „Україна у боротьбі”, що висвітлює боротьбу воїнів Української Повстанської Армії, випустило управління у справах сім’ї, молоді та спорту Тернопільської облдержадміністрації. Це поки єдине подібного роду видання в Україні, яке показує діяльність українських повстанців в ході Другої світової війни.

Історія в малюнках „Україна в боротьбі”, що має на меті познайомити юних читачів з історією визвольного руху українців під час Другої світової війни, вперше побачила світ у 1953 році в щоденній газеті „Америка” (Філадельфія, США).

На початку 1970-х років серія цих малюнків з’явилася в журналі „Крилаті”, що видається Світовою Управою Спілки Української Молоді (СУМ). Через 25 років з того часу, вперше в Україні, управління у справах сім’ї, молоді та спорту Тернопільської облдержадміністрації, спільно з журналом „Крилаті”, здійснило перевидання „України у боротьбі”. Ідею перевидати комікси запропонувала Тернопільська міська організація Спілки Української Молоді (СУМ) в Україні.

Автором цього твору є визначний український митець Леонід Перфецький. Його життєвий шлях був тісно пов’язаний із військом, адже у 1917-1921 роках він був учасником визвольних змагань у складі українських військових підрозділів, а під час Другої світової війни Перфецький перебував у лавах дивізії «Галичина». Леонід Перфецький навчався у художніх академіях Кракова та Парижа і здобув славу видатного українського баталіста.

Дане видання історії України в малюнках здійснюється в рамках проекту „Наша спадщина”, який реалізує управління у справах сім’ї, молоді та спорту Тернопільської облдержадміністрації на підтримку й розвиток історичного, культурно-мистецького та духовного надбання українського народу (в рамках цього проекту раніше були видані відеофільм «Наше весілля» (DVD) – про традиції весільного обряду на Поділлі та інформаційний плакат на тему УПА).

Видання «Україна у боротьбі» присвячене 100-літтю з дня народження командира УПА Тараса Чупринки-Романа Шухевича та 65-ї річниці з дня створення УПА. Щоб максимально наблизити текст до норм сучасної літературної мови, було зроблено незначне літературне редагування. Наклад журналу коміксів „Україна у боротьбі” – 2 тис примірників.

Запрошуємо журналістів та всіх зацікавлених на репрезентацію видання “Україна у боротьбі”, що відбудеться наступного тижня. Про точні годину, дату та місце представлення буде повідомлено пізніше.

НП

Published on 25 May 2007