Кияни вшанували пам`ять Героїв

„Слава Україні! Героям Слава!”-саме під цими гаслами пройшов марш центральними вулицями Києва 23 травня 2007 року, на Свято Героїв. У ньому взяли участь представники МНК, КУНу, Патріоту України, УНСО та інші. Учасники ходи прийшли вшанувати пам’ять видатних діячів України, українських національних героїв.

Після невеликого святкового віче біля пам’ятника Тарасу Шевченку в однойменному парку учасники організованою ходою вирушили до Михайлівської площі, де хвилиною мовчання згадали жертв радянського голодомору 1932-1933 років. Звідти, співаючи патріотичних пісень, з великим українським прапором попереду, громада продовжила йти до Замкової гори, що на Андріївському узвозі. Там запалено смолоскипи на честь всіх героїв України та покладено квіти на могили захоронених полуботківців. Свято скінчилося святковим феєрверком.

Під час хвилини мовчання згадали імені таких видатних історичних постатей як Петро Сагайдачний, Іван Гонта, Ольга Басараб, Роман Шухевич, Михайло Сорока та десятків інших свідомих українців, що присвятили своє життя Батьківщині.

Свято Героїв святкують вже майже 70 років, але під час німецької та радянської окупації українці його відзначали лише у підпіллі. Зі здобуттям Україною незалежності свято відновили, але і досі, на державному рівні воно не святкується.

Прес-служба КМО МНК

Published on 24 May 2007