На Тернопільщині відбулась теренова гра "Легенда УПА"

19-20 травня поблизу міста Теребовлі відбулась обласна теренова гра для молоді “Легенда УПА”, у якій взяли участь команди із одинадцяти районів Тернопільщини. Усього близько 130 молодих людей. Організаторами теренової гри виступили Управління у справах сімї, молоді та спорту, Управління освіти та науки обласної держадміністрації та Тернопільська обласна організація Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

На відкритті гри з привітальним словом до учасників звернулися: Голова братства вояків ОУН-УПА Микола Брездень, заступник голови обласної ради Олег Вітвіцький, депутат обласної ради, заступник голови Теребовлянської райдержадміністрації Віталій Шафранський, заступник голови Теребовлянської районної ради Йосип Кацан, підполковник Володимир Яцентюк, заступник начальника управління сім’ї, молоді та спорту Марія Булковська.

Під час заходу відбулися змагання з туристичної техніки, стрільба з пневматичної зброї, було проведено ідеологічний диспут та ватру-знайомств на завершення якої відбувся святковий фейєрверк. Також одним із завдань гри було виготовлення мистецького виробу власними руками. Найбільш оригінальні були вироби з Борщівського (замок з кусочків паралону), Теребовлянського (розріз криївки та замок з тіста) та Заліщицького (млин з сірників) районів.

Найцікавішою ж була сама теренова гра. У легенді, яка стала основою проведення гри йдеться: “У травні 1945 року повстанська сотня отримала наказ переправити у Карпати прапор упівського штабу. В теребовлянських лісах на сотню чекала засідка і зав’язався бій. Хоробрі повстанці боролись до останнього, загинувши як справжні лицарі в боротьбі за ідеали Української Самостійної Соборної Держави. Але найдивнішим було те, що штабне знамено так і не потрапило до рук ворогів. Легенда оповідає, що пошуки прапора не принесли успіху, а відтоді, кожної весни, на місці бою, з’являється червоно-чорний прапор, як символ нескореності української чорної землі і пролитої червоної крові за волю і честь України”.

Перед учасниками теренової гри стояло завдання знайти цей легендарний прапор, продемонструвавши при цьому знання з історії, географії, спортивного орієнтування та неабияку силу волі. В загальнокомандному заліку перемогу вибороли: 1-ше місце — Теребовлянський район; 2-ге місце — Бучацький район; 3-тє місце — Заліщицький район. Пам’ятні призи для учасників вручили спонсори цього заходу.

На таборі діяла таборова пошта на адресу якої діти могли надсилати листи з побажаннями та пропозиціями для проводу та учасників гри, в одному з них, зокрема, йдеться: „Дорогі організатори цього надзвичайно цікавого та веселого дійства! Щиро вдячні вам за ці два дні, проведені у дружньому товаристві таких як і ми: неймовірно божевільних і самовідданих патріотів. Хочемо подякувати вам за чудово проведений час, цікаві змагання, незабутні враження, які в нас залишаться після завершення теренової гри...” найкращою вдячністю для організаторів були ці листи, щирі посмішки та сяючі очі дітей, які їхали по завершенні гри додому.

P.S. Тернопільська обласна організація Молодіжного Націоналістичного Конгресу висловлює щиру подяку за допомогу в організації та проведенні теренової гри “Легенда УПА” Управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту, Управлінню освіти і науки Тернопільської обласної держадміністрації; Теребовлянській райдержадміністрації; приватним підприємцям міста Теребовлі (Ковальчуку О.А., Трояну С.М., Борису В.П., Бельзецькому В.А., Дзюбану Ю.І., Чаповському І.Д.), Тернопільській військовій частині (командиру Корнійчуку С. та підполковнику Яцентюку В.) та всім людям доброї волі, хто допоміг в організація та проведенні цього заходу.

Христя Равлюк

Published on 22 May 2007