Трагедія у Биківні збирає небайдужих

Кожного року Національний історико-меморіальний заповідник Биківнянські могили збирає сотні людей, які прийшли вшанувати пам’ять жертв комуністичних репресій. Серед них родичі та друзі загиблих, патріотична громадськість та просто небайдужі до страшної трагедії українського народу.

І цього року, 20 травня, члени Київського Молодіжного Націоналістичного Конгресу взяли участь у церемонї вшанування загиблих у Биківні.

З 12 години тривала панахида за участю представників духовенства церков України, було оголошено Хвилину мовчання. Також презентовано інформаційну виставку під назвою „Забуттю не підлягає”, де були висвітлені історичні факти репресій часів тоталітарного сталінського режиму.

На заході взяли слово президент України Віктор Ющенко, мер Києва Леонід Черновецький та інші представники політичних сил та громадських організацій. 17 травня 2006 року Віктор Ющенко видав Указ „Про надання Державному історико-меморіальному заповіднику „Биковнянські могили” статусу національного”, а тепер наголосив, що не всі пункти Указу виконані на даний момент, і він буде робити все задля розвитку Національного заповідника.

Биківня – це місце масових поховань жертв тоталітарного режиму 30-40-х років. Биківнянський ліс був територією особливого призначення, де ховали тіла розстріляних та закатованих загонами НКВС. Дослідники стверджують, що на цих територіях на кожен квадратний метр припадає 2-3 тіла.

Прес-служба КМО МНК

Published on 22 May 2007