Укази Президента про відзначення 100-річчя від дня народження Романа Шухевича та про вшанування пам'яті Ярослава Стецька і Ярослави Стецько

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 420/2007

Про відзначення 100-річчя від дня народження Романа Шухевича

З метою відзначення 100-річчя від дня народження одного з чільних провідників українського визвольного руху 20-50-х років XX століття, визначного військового та політичного діяча Романа Шухевича, утвердження в суспільній свідомості об'єктивної оцінки його діяльності постановляю:

1. Кабінету Міністрів України розробити за участю Національної академії наук України та затвердити план заходів з підготовки та відзначення 100-річчя від дня народження Романа Шухевича, передбачивши, зокрема:

організацію та проведення протягом 2007 року в населених пунктах, пов'язаних з життям та діяльністю Романа Шухевича, урочистостей з нагоди 100-річчя від дня його народження за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, науковців та громадськості;

проведення у жовтні 2007 року в місті Києві наукової конференції, присвяченої життю та діяльності Романа Шухевича, а також тематичних конференцій, круглих столів в інших регіонах України;

демонстрацію у кінотеатрах та на телебаченні фільмів, присвячених українському визвольному руху 20-50-х років XX століття, життю та діяльності Романа Шухевича, організацію тематичних виставок документів та матеріалів;

вирішення разом з Львівською обласною державною адміністрацією в установленому порядку питань щодо спорудження пам'ятника Роману Шухевичу та встановлення на будинку, в якому він народився, меморіальної дошки;

карбування та введення в обіг у встановленому порядку ювілейної монети на відзнаку 100-річчя від дня народження Романа Шухевича;

випуск в обіг поштової марки і конверта, присвячених 100-річчю від дня народження Романа Шухевича, та здійснення спецпогашення поштової марки.

2. Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям вивчити питання про присвоєння окремим навчальним і науковим закладам та установам імені Романа Шухевича, а також відповідне найменування чи перейменування в установленому порядку вулиць, проспектів, майданів у населених пунктах України.

3. Міністерству оборони України забезпечити організацію та проведення у військових навчальних закладах та частинах тематичних заходів, присвячених життю та діяльності Романа Шухевича.

4. Міністерству закордонних справ України забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами України у країнах, де проживав Роман Шухевич, заходів, присвячених 100-річчю від дня його народження, за участю представників української громадськості за кордоном.

5. Державному комітету телебачення та радіомовлення України організувати цикли тематичних теле- і радіопередач, забезпечити широке висвітлення у засобах масової інформації заходів з відзначення 100-річчя від дня народження Романа Шухевича.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

16 травня 2007 року

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 419/2007

Про вшанування пам'яті Ярослава Стецька і Ярослави Стецько

З метою вшанування пам'яті видатних громадсько-політичних і державних діячів, провідників українського визвольного руху Ярослава Стецька і Ярослави Стецько, патріотичного виховання громадян на прикладі їх самовідданого служіння Україні постановляю:

1. Кабінету Міністрів України вжити заходів щодо:

організації разом із Національною академією наук України вивчення документів і матеріалів про життя та діяльність Ярослава Стецька і Ярослави Стецько, їх видання та популяризації;

запровадження відзначення пам'ятних дат, пов'язаних з історією українського визвольного руху, життям та діяльністю його провідників, зокрема Ярослава Стецька і Ярослави Стецько;

вирішення разом із Київською міською державною адміністрацією питання про створення у місті Києві меморіального музею подружжя Стецьків.

2. Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям вивчити питання про присвоєння окремим навчальним і науковим закладам, установам імені Ярослава Стецька і Ярослави Стецько, а також відповідне найменування чи перейменування в установленому порядку вулиць, проспектів, майданів у населених пунктах України.

3. Міністерству освіти і науки України забезпечити об'єктивне висвітлення у навчальних програмах та нових підручниках для навчальних закладів теми українського визвольного руху та участі в ньому Ярослава Стецька і Ярослави Стецько з використанням при цьому новітніх наукових досліджень з історії визвольної боротьби Українського народу, зокрема що стосуються діяльності подружжя Стецьків.

4. Міністерству закордонних справ України разом із Міністерством культури і туризму України та Національною академією наук України вивчити можливість увічнення пам'яті Ярослава Стецька і Ярослави Стецько у державах, де вони проживали, та внести в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України відповідні пропозиції.

5. Державному комітету телебачення та радіомовлення України організувати цикли теле- і радіопередач про життя та діяльність Ярослава Стецька і Ярослави Стецько, їх роль в українському визвольному русі.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

16 травня 2007 року

НП

Published on 21 May 2007