В Сумському обласному краєзнавчому музеї відкрита виставка „Діяльність ОУН-УПА на Сумщині”

Вона створена з метою висвітлення однієї з сторінок історії боротьби українського народу за незалежність у період збройної боротьби під керівництвом ОУН-УПА (1940-1950-і рр.).

На виставці представлені матеріали з фондів Сумського обласного краєзнавчого музею, копії документів з Державного архіву Сумської області, друковані видання ОУН (1950-1980 рр.) з „Канадського фонду”, що зберігаються в обласній науковій бібліотеці. Привертають увагу копії архівних документів про діяльність УПА на території Сумщини у 1940-х – 1950-х рр. Зокрема, довідка Лебединського РВ МДБ про політико-економічне становище у Лебединському р-ні, повідомлення Коропського МДБ про ліквідацію боївки УПА на території Кролевецького району Сумської та Конотопського району Чернігівської областей, вирок Військового трибуналу військ НКВС Українського округу уродженцям села Бистрик Кролевецького району Мироненку П.З. і Мойсеєнку Г.Є., звинувачених за статтею 54-1 „а” та 54-1 УК УРСР.

Експонується комплекс матеріалів Сапуна С.С. – керівника Сумської організації ОУН-Б, що діяла у період німецької окупації: його фотографії, документи про діяльність „Просвіти”, під прикриттям якої вели боротьбу члени націоналістичного підпілля, донесення СД про розкриття бандерівського підпілля у м. Суми та Сумській області. На виставці вміщені також фотографії М.Чигирина та Л.Полтави – учасників націоналістичного підпілля ОУН на Сумщині.

Викликають інтерес унікальні агітаційні марки підпільної пошти України, які видавалися у 1940-х – 1960-х роках. українською діаспорою в США, Канаді, Німеччині. На марках зображені відомі діячі ОУН, сюжети, що розповідають про героїчну боротьбу УПА, повідомляє сайт Сумської ОДА.

Виставка працює щоденно з 9-00 до 17-00, крім понеділка.

НП

Published on 16 May 2007