У Сумах пройшло урочисте відзначення третьої річниці студентської революції

12 травня 2007 року біля пам'ятника Тараса Шевченка відбулось святкування третьої річниці студентського протесту проти об'єднання трьох сумських вузів Сум у 2004 році. На мітингу були присутні впливові владні особи - мер міста Геннадій Мінаєв, начальник Управління у справах сім’ї та молоді Сумської області Віктор Бобиренко, та діячі Сумської області (викладачі вузів), студенти та батьки, які були причетні до подій тих весни - літа. Студенти вийшли із тими ж плакатами, як і три роки тому: „Ні СНУ”, „Царенко - не ректор, СНУ - не вуз”, „Не дамо розвалити наш alma mater”.

Ведучою заходу була речник студентського супротиву, студентка Сумського державного університету Олександра Веснич.

Леонід Мельник, викладач СумДУ: „Найголовніший ворог, з яким треба боротись, - це дракон, який сидить у кожному з нас. Тому що навіть звичайний студент може стати драконом, коли отримає посаду чиновника”.

Також Леонід Мельник представив книгу „Vivat, Alma Mater, или Хроника палаточной революции в Сумах-2004”. Книга розповідає про події революції на траві, містить велику кількість наглядного матеріалу та має за мету донести важливість подій того року.

Олександр Тєлєтов, викладач СумДУ, член КПУ: „Це наш день: студентів, викладачів, батьків. У цей день Суми були важливими для України, як ніколи до цього і після тих подій”. Тєлєтов зазначив, що тоді відбулось об'єднання політичних сил, не мало значення приналежність до партії, бо мета була одна. Це є гарним прикладом політикам сучасних днів.

Андрій Бондаренко, УНА-УНСО: „Маємо надію, те, що започаткували ці люди, буде продовжуватись і не тільки в Сумах.”

Під кінець заходу на місці розміщення наметового містечка було висаджено 11 трояндових кущів. Організатори запевнили, що таке відбуватиметься кожного року.

І хоча студентка першого курсу СумДУ Зоряна запевнила у виступі, що студенти з радістю підтримають хвилю, якщо це буде потрібно. Варто відзначити, що кожен рік цього дня біля пам'ятника збираються ті самі люди, а робота студентського самоуправління сьогодні бажає тільки найкращого.

20 квітня 2004 року президент України Леонід Кучма підписав наказ про об'єднання трьох сумських вузів: Сумський державний педагогічний університет (СДПУ), Сумський державний університет (СумДУ) та Сумський національний аграрний університету (СНАУ). Останній мав славу найкорумпованішого вузу в області, з його дипломом було важко влаштуватись на роботу. 22 червня ректором Сумського національного університету (СНУ) було призначено ректора СНАУ Олександра Царенка, голову СДПУ(о) на Сумщині.

12 травня 2004 року було проведено перший мітинг студентського супротиву проти владного свавілля. Тоді на мітинг вийшло мало студентів, а викладачі майже не підтримали такий опір. Та з кожним днем до акції приєднувалось все більше і більше людей.

У наслідку протесту студентів, викладачів та батьків, виставлення наметового містечка та його зруйнування, пішого походу в Київ та його насильницького протизаконного припинення, 10 серпня 2004 року Л.Кучма відміняє свій же наказ про об'єднання вузів. Персонал закладів в авральному порядку починає готуватись до нового навчального року, а студенти – сісти за парти рідних вузів.

Прес-служба СОО МНК

Published on 16 May 2007