Берестечко-2007: вшануймо козаків!

Щороку на дев’яту неділю після Пасхи патріотична громадськість із Волині та Галичини збираються в Радивилівському районі поблизу с.Пляшева. Щороку відбувається вшанування козаків, які полягли в бою під Берестечком.

Вперше вшанування було здійснене в 1989 році, хоча і до того часу окремі активісти збиралися там в радянські часи. З 1995 року там відбувались молодіжні табори, метою яких було виховання молоді в козацькому дусі.

Цього року молодіжні громадські організації Рівненщини (Молодіжний Націоналістичний Конгрес, „Молодий Рух Рівненщини”, Православне братство) проводитимуть молодіжний патріотично-християнський табір. Захід відбуватиметься за сприяння відділу у справах сім'ї та молоді Рівненської ОДА.

Запрошуємо всіх взяти участь у таборі. Для участі потрібно сконтактуватися з головою оргкомітету: 8 097 7989581 (Тарас Давидюк), mnk_ost@ua.fm

Козацька епоха – це найгероїчніший, найславніший період в історії України. Тоді проявилися найшляхетніші риси вдачі українців: лицарство і войовничість, зречність і посвята. Перейнявши традиції боротьби від старої аристократії, козаки невдовзі, за півтора століття своєї діяльності, зуміли вибороти під проводом Богдана Хмельницького самостійну козацьку українську державу. Невдала битва в червні 1651 р. під Берестечком, назва цього містечка і до сьогодні відлунює в серці кожного українця щемким почуттям історичного болю, стала найтрагічнішим моментом великої війни.

Прес-служба РОО МНК

Published on 15 May 2007