МНК підбиває перші підсумки та визначає пріоритети вишкільної діяльності

Нещодавно відбулося засідання робочої групи з питань вишкільної діяльності у складі членів Центрального Проводу та Секретаріату МНК. Дані засідання є традиційними вже декілька років і пов’язані з насиченим графіком масових ви шкільних заходів, які щорічно проводить Молодіжний Націоналістичний Конгрес протягом весни – осені.

Першим питанням обговорювалося питання проведення всеукраїнської теренової гри «Гурби – Антонівці», яка цього року відзначала своє п’ятиріччя. Зокрема, було визнано правильним шлях більш жорсткого відбору учасників та націленість на виховання моральних рис та прикладних вмінь молодих націоналістів з різних регіонів України. Було зазначено, що даний захід дає можливість не тільки вишколу, але й реальної консолідації зусиль молодіжних патріотичних організацій та аналізу потенціалу даного середовища.

Не обійшлося і без обговорення прикрих інцидентів під час підготовки і проведення теренової гри «Гурби–Антонівці». Попри максимальне сприяння місцевої влади, захід залишився без підтримки Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту, хоча є, без перебільшень, одним із найбільших патріотичних виховних заходів, що проводяться в польових умовах. Не оминула спокуса використати цю унікальну теренову гру і партійним структурам. Так, на шпальтах часопису КУН «Нація і держава» та з їх подачі і в деяких інформагенціях з’явилася інформація, що цьогорічним організатором «Гурб» є Конгрес Українських Націоналістів, що не відповідає дійсності.

До організації традиційних вишкільних таборів «Лисоня ім. Івана Гавдиди» та «Повстанської ватри» було додано ряд проміжних заходів у регіонах; міжрегіональну ви шкільну мандрівку масивом Чорногорки в Карпатах, присвячену Дню Героїв; акція «Прапор українського націоналізму на найвищих вершинах України» та поїздка делегації МНК на Крайовий Здвиг СУМ у Великій Британії з метою організації спільних таборувань.

Визначено склад цьогорічних оргкомітетів вишкільного табору «Лисоня ім. Івана Гавдиди» (голова – Рустамі Якименко) та табору-джамборі «Повстанська ватра» (голова – Олександр Резніченко) й основні пріоритети в підготовці даних заходів. Зокрема, «Лисоня» буде зміщена в часі ближче до середини літа задля максимальної зручності молоді, що вступає до ВНЗів та представників української Східної діаспори. Цьогорічна «Повстанська ватра» в Київській області на Фастівщині, славетному краю, відомому гайдамацьким повстанням, подіями часів УНР та підпіллям ОУН.

За ініціативою Голови МНК Ярослава Іляша було вирішено преміювати цінними подарунками обласні організації за підготовку та активну участь в реалізації всеукраїнських заходів.

Оскільки названі заходи включені до плану діяльності Світового ювілейного оргкомітету з відзначення 65-річчя УПА та 100-річчя Р. Шухевича, їх висвітленню в ЗМІ буде приділена особлива увага. Керівник Інформцентру МНК Андрій Клименко повідомив, що буде впроваджено систему зголошення та динамічну стрічку новин з перебігу підготовки цих масових заходів задля максимальної популяризації та доручення до патріотичного руху української молоді. Вже ближчим часом буде випущено тематичний випуск націоналістичного бюлетеня «Терен» та створені відповідні рубрики в газеті «Шлях Перемоги» та на сайті Націоналістичний Портал.

На завершення учасники робочої наради висловили впевненість, що цьогорічний комплекс заходів, приурочених до ювілейних дат національно-визвольних змагань українського народу при належній підготовці матиме неабиякий результат і стане відправною точкою в діяльності для нової появи молодих українських націоналістів.

Денис Курсович, Інформцентр МНК

Published on 14 May 2007