Виставка "УПА: історія нескорених" тепер у Цюрюпинську

13 травня у Херсоні відбулось закриття фотовиставки "УПА: історія нескорених", яка експонувалась десять днів в обласній бібліотеці Олеся Гончара. Виставку відвідало понад тисячу чоловік, було проведено близько півсотні екскурсій. Цей унікальний для нашого міста проект засвідчив, що більшість херсонців нічого не чули про боротьбу Української Повстанської Армії, або ж їх знання про національно-визвольний рух обмежуються декількома реченнями.

Однак, люди спраглі до правди й готові сприймати факти: боротьба УПА на три фронти (проти німців, більшовиків та АК), масовість національно-визвольного руху тощо. Організатори виставки зазначають, що більшість її відвідувачів були студентами та представниками інтелігенції. Отже, виставку відвідали саме ті люди, які попри радянську пропаганду не втратили здатності до критичного мислення та аналізу історичних фактів. На виставку прийшли ті херсонці, які хочуть самостійно розібратись з складною історією України, зробити власні висновки уникаючи ідеологічних штампів.

Нажаль, але місцева влада жодним чином не посприяла залученню учнівської та студентської молоді до відвідин експозиції. Працівники облдержадміністрації зайняли вичікувальну позицію - подивимось як на виставку відреагує суспільство, а далі побачимо.

Експозиція помандрувала районами області, перший з яких - м. Олешки (Цюрюпинськ).

Мешканці міста зможуть ознайомитись з експозицією протягом п'яти днів: з 14 по 18 травня . Відвідати виставку можна за адресою: вул. Енгельса, 26. Будинок культури та дозвілля ім. Тараса Шевченка (мала зала).

З 10:00 по 15:00

Вхід вільний.

Тарас Дем'яненко

Published on 14 May 2007