Націоналісти підтримали Естонію

Націоналістичні організації Києва пікетували посольство Російської Федерації з вимогою припинити втручання у внутрішні справи Естонії. Молодіжний Націоналістичний Конгрес, УНА-УНСО та ВО «Свобода» висунули низку вимог до кремлівського керівництва: припинити пряме втручання громадян РФ у внутрішні справи Естонії, припинити дискредитацію Естонської держави у міжнародних та російських ЗМІ, припинити економічний тиск на прибалтійську республіку, припинити облогу естонського посольства в Москві і погрози на адресу посла республіки Естонія в Росії.

Водночас націоналісти висловили підтримку дій офіційної влади Естонії з перенесення пам’ятника «Воїну-визволителю» з центра міста на цвинтар і перепоховання загиблих солдат, що покоїлися під монументом.

Націоналісти вважають дії голови уряду Естонії абсолютно виправданими і логічними: тіла загиблих повинні знайти спочинок не в центрі міста Таллінна під бронзовим монументом, а там, де їм і відведено – на цвинтарі, при чому – на теренах тих країн, звідки загиблі родом.

Андрій Клименко, заступник Голови Молодіжного Націоналістичного Конгресу, наголосив на тому, що «Кремль в Таллінні відпрацьовує механізми тиску на сусідні держави, і ці механізми скоро можуть бути використані в Україні після невтішних для Москви результатів парламентських виборів».

«Українська влада має зробити висновки з подій в Естонії та будувати політику із РФ відповідно до методів, якими користується Кремль щодо інших держав,» - наголосив Андрій Клименко.

Підтримуючи офіційний Таллінн, українська патріотична громадськість висловила готовність посприяти перенесенню до Києва і перепохованню тут тіл двох етнічних українців, які знайшли свій спочинок біля пам’ятника «Воїну-визволителю» у столиці Естонії.

Інформцентр МНК

Published on 10 May 2007