Силою, красою! Русою косою!

Цим гаслом керуються всі дівчата, які пройшли вишкіл „Руса Коса”.

З 26 по 29 квітня на Харківщині проходив спеціалізований вишкільний табір Молодіжного Націоналістичного Конгресу „Руса Коса-2007 ім. О. Теліги”. Вперше дівочий вишкіл було проведено в 2003 році до Дня матері, відтоді щороку молоді націоналістки проходять складний польовий вишкіл.

Цього року учасницями табору стали представниці Харкова, Києва, Сум, Дніпропетровська та Луцька, які вдало виконали теоретичну та практичну частини програми. Зокрема, дівчата навчились орієнтуванню на місцевості, виживанню в природі, польовому куховарству, піонірці, розрізнення їстівних рослин від отруйних, пройшли складну смугу перешкод та переправу. У теоретичній частині особливу увагу було приділено життю і творчості Олени Теліги (у 2007 році святкується 100 річниця з дня народження видатної націоналістки), розглянуто важливі питання сьогодення націоналістичного руху.

На таборі кожна з дівчат мала змогу перевірити власні сили та знання, закріпити те, що знали, і дізнатись багато нового. Крім того, учасниці змагалися за першунство на таборі. На закритті „Русої Коси-2007 ім. О. Теліги” провід заслужено визначив кращими табровичками Юлію Гаджилову з Києва та Ольгу Терещенко з Сум. Дівчата отримали в нагороди футболки „Русої Коси” та книги "Лінія найбільшого опору" про визначних діячок українського визвольного руху.

Комендант табору „Руса Коса-2007 ім. О. Теліги” Вікторія Шевчук: „Цього року "Руса Коса" пройшла на високому рівні. Учасниці гідно пройшли вишкіл: витримали всі фізичні навантаження, нічні „прогулянки” та інші випробування. З особистими завданнями дівчата справились по-різному: хтось краще, хтось гірше. Але, судячи з результатів вишколу, всі учасниці зробили для себе певні висновки на майбутнє. ”

Довідка: вишкільний табір Молодіжного Націоналістичного Конгресу „Руса Коса” є вишколом I рівня для дівочого членства організації, учасниці проходять відбір за жорсткими критеріями. Кожна з учасниць має своє особисте завдання, виконання якого є перепусткою на вишкіл. Табір проводиться щороку у новому регіоні.

Діана Сергієнко, прес-служба КМО МНК

Published on 8 May 2007