Молодь Мурмана провела акцію до роковин аварії на Чорнобильській АЕС

На 21-перші роковини аварії на Чорнобильській АЕС в Мурманську пройшла акція «Свічка скорботи». Ініціаторами і організаторами заходу виступила Спілка української молоді Мурмана. 26 квітня українська молодь запросила всіх бажаючих зібратися в центрі міста на площі «П'ять Кутів». І рівно о 18 запалити свічу, пов'язати чорну стрічку, хвилиною мовчання вшанувати пам'ять загиблих, віддати честь і подякувати ліквідаторам аварії за їх героїчний подвиг в ім'я життя і безпеки багатьох людей.

При підготовці до «Свічки скорботи» містом було розклеєно 200 екземплярів листівок, інформуючих мурманчан про акцію, куплено декілька десятків свічок і чорних стрічок.

Інформаційну підтримку ініціативі Спілці української молоді подали газети «Мурманскій Вестнік» (засновники Мурманська Обласна Дума, уряд Мурманської області) і «Вечєрній Мурманск» (засновник адміністрація міста Мурманська), «Большоє радіо» і інтернет-портали B-port.ru, AllNW.ru, 4erdak.ru і Region51.com. Висвітлювати саму акцію приїхали місцеві мурманські телекомпанії.

Окрім того у акції взяли участь члени організації «Діти Чорнобиля».

Загальна чисельність людей, які були присутні на заході склала більше 40 чоловік. Через це виникли складнощі з представниками правоохоронних органів, які порахували це несанкціонованою масовою акцією. Хоча в російському законодавстві будь яка стаття щодо заборони подібної акції відсутня. Проте вдалося досягти компромісу і провести запланований захід.

Після акції «Свічки скорботи» керівництвом СУММ було організовано для всіх охочих перегляд фільму «Поріг» Любові Сироти і Володимира Шовкошитного, присвяченого трагедії на ЧАЕС.

Прес-служба СУМ Мурману

Published on 2 May 2007