Справа терористів з «братства» продовжується

24 квітня 2007 року потерпілі під час різанини в офісі партії „Братство”, що відбулася 12 квітня 2007 року, за допомоги української правозахисної організації „Правове суспільство” звернулися з відкритим листом до послів держав Австрії, Бельгії, Болгарії, Великобританії, Грузії, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Канади, Латвії, Литви, Люксембургу, Німеччини, Норвегії, Польщі, Словаччини, США, Угорщини та Франції із проханням вжити заходів дипломатичного реагування на означений інцидент. Особливий акцент робився на тому, що вищенаведені держави офіційно декларують боротьбу з тероризмом, а отже мають посприяти й вирішенню проблеми по факту означеного діяння.

Як зазначається у листі, „попри те, що на місці скоєння злочину спецпідрозділом міліції „Беркут” було затримано 33 бойовиків, на наступний день переважна більшість була звільнена без жодних офіційних звинувачень. Впродовж наступного тижня тенденції зберігались: міліція продовжувала звільняти терористів. Як відомо з офіційних джерел МВС, на сьогодні кримінальна справа порушена лише проти трьох терористів за ст. „Хуліганство”, які єдині продовжують перебувати під слідством.”

Нагадаємо, що „Братство” неодноразово демонструвало загалові свою терористичну сутність, так зокрема влітку 2004 року активісти громадської організації „Чиста Україна” були об’єктом збройного нападу саме з боку членів „Братства”. Також, як зазначається у листі, представники останнього брали участь у захопленні адміністративних споруд, зокрема будівлі Центральної Виборчої Комісії в тому ж таки 2004 році. „Братство” було причетне до незаконного зберігання зброї, воно неодноразово робило заклики до повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, здійснення диверсій, терористичних актів, створення злочинних організацій з метою незаконного захоплення майна та коштів громадян та організацій, чинило публічну наругу над державними символами (зокрема прапорами США та Європейського Союзу), що в Україні є кримінальними злочинами.

Загалом прохачі в своєму листі наголошують на тому, що „безкарність „Братства”, яка простежується впродовж останніх років, свідчить про те, що Україна не виконує свої міжнародні зобов’язання щодо боротьби з тероризмом. Більше того, той факт, що головний штаб „Братства” знаходиться в сусідній до парламенту будівлі, вказує на державну підтримку діяльності „Братства”.

Як повідомив один зі свідків, кілька днів тому МВС випустило на волю одного з нападників Марка Соколова. Про причини та обставини цієї події повідомимо додатково.

Прес-служба КМО МНК

Published on 26 April 2007