Акція на підтримку української пройшла у Чернігові

13 квітня в Чернігові стартувала акція "Зроби подарунок Україні! Переходь на українську!", організатором якого є громадський рух "Не будь байдужим".

Цього дня до міста приїхали відомі українські гурти співати пісні українською та допомогти молоді усвідомити, чому саме "класно" говорити українською та чому її не варто соромитися.

Ідея створення акції належить лідерам-вокалістам "Тартака" і "Мотор'ролла" - Олександру Положинському і Сергію Присяжному.

Під час стартування цієї акції українські гурти - "Оt Vinta", "Гайдамаки", "ФлайzZа" та інші, що приїхали у Чернігів підтримати українську мову, завітали до однієї із шкіл Чернігова. Там солісти гуртів вручили чимало книг, спонукаючи школярів вивчати та читати мову та літературу. В цілому музиканти подарували місту близько 1 тисячі книжок художньої та історичної літератури українською мовою. Разом з волонтерами організатори та учасники вийшли на площі Чернігова закликати перехожих спілкуватися українською - не соромитися своєї рідної мови.

Юрко Журавель, лідер гурту "Оt Vinta" та Олександр Ярмола, лідер гурту "Гайдамаки" - найяскравіші активісти заходу - охоче спілкувалися не лише із журналістами, а й з дітьми молодшого шкільного віку. Юрко Журавель із гурту "Оt Vinta" розповів вельми цікаві факти - в дитинстві він навчався у російськомовній школі, але зараз він із своєю дитиною читає та вивчає українські книжки. У мові його таки прослідковуються русизми, проте в цьому є своє величезне досягнення - говорити мовою, якою ти ніколи не говорив, і прагнути спілкуватися нею.

Андрій Тимчук, лідер гурту "ФлайzZа", як стало зрозуміло, свою дружину говорити українською так і не навчив. Хоча сам переконливо та настирливо закликав говорити українською, пише Інтернет-репортер

Крім того на підмогу залучати до української прийшли і власне чернігівський гурт "Широко закриті очі".

НП

Published on 26 April 2007