Представники Молодіжного Націоналістичного Конгресу вийшли на захист пам'ятника УПА

Захистити пам'ятник воїнам УПА під стіни міськради 11 квітня вийшли представники Молодіжного Націоналістичного Конгресу. Вони вимагають залишити пам'ятний знак на честь Української Повстанської Армії у спокої. Приводом для проведення акції стала остання сесія облради. Депутати просять колег з міськради визнати установку пам'ятника незаконною й скасувати рішення виконкому п'ятнадцятирічної давності.

Представники Молодіжного Націоналістичного Конгресу говорять, багатостраждальний пам'ятник в образу не дадуть - навіть якщо депутати все-таки вирішать знести його. Анастасія, Молодіжний Націоналістичний Конгрес: «Цей камінь періодічно намагються знести, і ми цим пікетом хочемо показати, що ми проти цього. Показати, що влада користується протизаконними методами, і ми не допустимо таке паплюження нашої історії. Адже Українська Повстанська Армія - це та армія, це єдина армія, котра боролася за свободу України. Навіть якщо туди підтягнуть техніку, навіть якщо будуть зносити, ми просто не дамо цього. Ми станемо в оціплення, ми будемо захищати його своїми тілами».

Міського голова Михайло Добкин запевняє: пам'ятник війнам УПА зносити ніхто не збирається.

Більш того, говорить мер: на порядку денному сесії міської ради питання про відміну рішення 92-го року не буде.

Михайло Добкін, міський голова: «Моє ставлення до УПА ви всі знаєте, я його не приховую, я від нього не відмовляюся. Але я вважаю, що ініціювати знесення пам'ятника в Молодіжному парку - це тільки робити крок на зустріч до ескалації конфлікту між тими людьми, які за те, щоб там був пам'ятник, і тих людей, які проти. І мені, як харківському міському голові, саме в цій ситуації, абсолютно байдуже, кого більше. Якщо є хоч один, хто «за» цей пам'ятник, цей пам'ятник стоятиме», повідомляє Медіапорт.

НП

Published on 12 April 2007