Ярослав Іляш: „Ми готові до дії!”

Національно-патріотичні сили в цьому році готуються максимально забезпечити відзначення святкування 100-річчя від дня народження легендарного командира УПА Романа Шухевича, а за одне – й урочистостей, приурочених до 65-ї річниці створення Української Повстанської Армії. До участі у відзначення даних подій планується залучити широкі маси української громадськості, представників політичних кіл, офіційної влади тощо. А перш за все – простих громадян.

Для ефективності організації всіх запланованих заходів нещодавно було створено Світовий ювілейний Оргкомітет з відзначення 100-річчя дня народження Романа Шухевича і 65-ї річниці створення УПА. В його рамках вже встигло відбутися засідання Ділового оргкомітету. Воно відбулося 15 березня 2007 року. Вже під час засідання було висунуто на обговорення декілька актуальних проблем, що потребували якнайшвидшого рішення. Це, зокрема, й питання презентації по регіонам фотовиставки „УПА: історія нескорених”, й питання організацій масових заходів з проведення святкувань в обласних центрах, по містах, й питання інформаційно-роз’яснювальної роботи в середовищі молоді та середовищі політичних партій, й питання щодо роботи із ЗМІ та інші.

Серед всіх учасників Оргкомітету наразі однією з найбільш ефективно діючих організацій проявив себе і Молодіжний Націоналістичний Конгрес. Діяльність цієї організації, як відомо, спрямована не на набуття влади чи то отримання прибутків, а на суспільну користь для нації. Неодноразово МНК проявив себе у сфері роботи з молодіжним середовищем, у видавничій справі, а також в історико-просвітницькій діяльності. Тому не слід нині недооцінювати роль цієї організації і в роботі ювілейного Оргкомітету.

А результати роботи говорять самі за себе. Про це можна судити й з виступу Голови Молодіжного Націоналістичного Конгресу Ярослава Іляша, який розповів учасникам зібрання про діяльність організації в рамках Національної Програми „Правда про УПА”. Звітуючи перед громадою, лідер націоналістів зупинився на найбільш суттєвих кроках організації, що спричинили суспільний розголос й принесли національній справі користь.

Так, за словами Голови, МНК посприяв виданню та розповсюдженню книги „Націоналізм” Дмитра Донцова та архівних матеріалів „ОУН-УПА на Сумщині” Ч. 1 на Сумщині, Рівненщині, Волині та в місті Києві. Було роздано 7,5 тисяч примірників історичної літератури по регіонам, тематика – визвольна боротьба УПА і ОУН. У великих обсягах до громадськості України потрапив й організаційний часопис „Терен”. Ефект – значно зросла частка молоді по регіонах, що почала цікавитись історію національно-визвольного руху, організованого націоналістичного руху тощо.

Є й інший якісний прорив у царині історично-просвітницької діяльності організації. Так, вже не перший раз МНК проводить змагання з брейн-рингу на історичну тематику серед середніх шкіл Фастівського району Київської області.

До культурно-просвітницьких акцій, до яких залучається організація, відноситься й музичне дійство „Бандера-фест”, що цьогоріч має відбутися на Львівщині.

Активісти організації запрошуються, при чому – неодноразово, до виступів у передачах на радіо „Україна”, де мають змогу оприлюднити організаційну позицію, а за одне й позицію національно-орієнтованої громадськості щодо питань визнання українських національних героїв не тільки лише органами влади, але й усією українською нацією загалом.

В роботі із заохочення молоді брати участь в громадському житті, долучати останню до співпраці, зокрема й з МНК, а також – із підсилення природної зацікавленості українським визвольним рухом з боку молодих українців, організація готується якісно покращити й максимально забезпечити інформаційною підтримкою проведення патріотичних вишкільних таборів „Лисоня імені Івана Гавдиди 2007”, „Повстанська ватра”, а також теренової гри „Антонівці-Гурби – 2007”. Загалом, очікується залучити до участі у них до 1300 осіб. В планах також передбачено проведення елітного вишкільно-екстремального табору „Псел-2007” для активістів націоналістичних організацій із залученням української молоді східної і західної діаспори.

„Цей огляд тільки окреслює основні тези наших пропозицій щодо участі МНК у Національній Програмі „Правда про УПА”, які потребують узгодження із Світовим ювілейним комітетом та врахування обсягів і можливостей учасників. Констатуємо, що у річні плани заходів організації участь у програмі „Правда про УПА” є пріоритетним напрямком діяльності.

На сьогоднішній день наша організація провела низку консультацій, домовленостей і напрацювань по реалізації Програми з різними органами державної влади у Закарпатській, Волинській, Тернопільській, Рівненській, Київській, Чернігівській та Сумській областях”, - констатував Ярослав Іляш, коментуючи перспективи участі організації в роботі Світового ювілейного організаційного комітету із відзначення 65-ї річниці створення УПА та 100-річчя від дня народження її головного командира.

Сергій Багряний, КМО МНК

Published on 24 April 2007