Молодіжні організації Харкова хочуть назвати на честь Героїв Крут станцію метро

Про це йдеться у зверненні, яке направили на адресу голови Харківської обласної державної адміністрації Арсена Авакова лідери обласних молодіжних організацій: Молодіжного Націоналістичного Конгресу, Української Народної молоді, Молодого Народного Руху, Молодої Просвіти, молодіжних громадських організацій „Світло” та „Думка”, повідомляє прес-служба Харківської ОО УНП

Голови молодіжних організацій пропонують назвати одну із станцій Олексіївської лінії Харківського метрополітену, яка буде введена в експлуатацію в серпні нинішнього року іменем Героїв Крут і просять Арсена Авакова підтримати цю ініціативу.

Також автори звернення збираються організувати серед харківських студентів збір підписів на підтримку своєї ідеї, який розпочнеться 29 січня о 15.00 в Сквері Перемоги Харкова, де встановлено Пам’ятний знак Героям Крут. Цього Дня тут, біля Дзеркального струменя, відбудеться покладання квітів і мітинг з нагоди Дня Пам’яті Героїв Крут.

Нижче подаємо повний текст звернення лідерів молодіжних організацій до голови Харківської ОДА А.Авакова.

Голові Харківської обласної державної адміністрації
Авакову А.Б.

Про вшанування пам’яті Героїв Крут

Шановний Арсене Борисовичу

29 січня 2007 року згідно з Указом Президента України в Україні відзначатиметься День пам’яті Героїв Крут, які боролися за соборну, незалежну Українську державу.

15 січня 2007 року Президентом України було видано Указ №15/2007 „Про вшанування пам’яті Героїв Крут”, який передбачає здійснення ряду заходів, спрямованих на виховання у молоді поваги до історичного минулого Українського народу та гідне відзначення 89-ї річниці героїчної загибелі юнаків у бою під Крутами.

Зокрема, Указом Президента передбачено проведення тематичних вечорів, конференцій, інших виховних заходів у вищих, у тому числі військових закладах, а також уроків патріотизму в загальноосвітніх навчальних закладах.

На жаль, ознайомившись із планом роботи Головного управління освіти і науки та управління у справах сім’ї і молоді Харківської облдержадміністрації, ми не знайшли згадки про заходи, які планують проводити ці управління на виконання Указу Президента „Про вшанування пам’яті Героїв Крут”. Натомість в переліку заходів ГУ освіти і науки заплановано проведення 25 січня 2005 року в Харківському державному університеті ім. І.П. Котляревського зустрічі керівників вищих навчальних закладів із студентським активом з нагоди... Тетяниного Дня, який не має жодного відношення до українського студентства й студентського руху (25 січня 1755 року, на день святої Тетяни, російська імператриця Єлизавета підписала Указ про відкриття Московського університету і з того часу цей день відзначається як неофіційне свято російського студентства).

Вважаємо, що діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні має бути спрямована, насамперед, на утвердження українських національних традицій та свят, а також на виховання в української молоді патріотичних настроїв та почуттів. У зв’язку з цим просимо Вас вжити заходів для безумовного виконання Указу Президента України „Про вшанування пам’яті Героїв Крут”, зокрема, щодо проведення виховних заходів та уроків патріотизму у вузах та загальноосвітніх закладах Харкова і Харківської області.

У свою чергу ми ініціюємо питання про найменування однієї із станцій Олексіївської лінії Харківського метрополітену, яка буде введена в експлуатацію у серпні нинішнього року, іменем Героїв Крут і просимо Вас підтримати нашу ініціативу. Збір підписів на підтримку цієї ініціативи ми плануємо розпочати 29 січня 2007 року о 15.00 у Комсомольському парку м.Харкова, де встановлено пам’ятний знак Героям Крут.

Про результати розгляду нашого звернення просимо повідомити нас за адресою: 61022, м.Харків, вул.Сумська, 45, оф.8-а,

З повагою:

Андрій ЛІТОВЧЕНКО, голова Харківської обласної організації Української Народної молоді

Олександр БАХТІН, голова Харківської обласної організації ВГО „Молодий Народний Рух”

Олексій СЛОБОДЯНЮК, голова Харківської обласної організації Молодіжного Націоналістичного Конгресу

Михайло ДЮЖЕНКО, голова Харківського відділення ВМГО „Молода Просвіта”

Олексій КУРЦЕВ, голова Харківської обласної молодіжної громадської організації „Світло”

Сергій ТРЕТЕЦЬКИЙ, голова Харківської обласної молодіжної громадської організації „Думка”

Published on 23 January 2007