День обіцянок замість Дня Соборності

На День Соборності, 22 січня, у Києві на Софіївській площі відбулось Народне Віче. Віче тривало близько двох годин. На дійстві були представлені патріотичні та націоналістичні організації України. Кілька активістів Молодіжного Націоналістичного Конгресу вирішили підтримати ініціативу УНП щодо проведення урочистих заходів у День Соборності.

Однак саме святкове зібрання видалось напрочуд нудним. Так, зі сцени лунали заклики до рішучих дій з боку Президента України та Уряду. Доповідачі просили українців не сваритись і бути лояльними, пробували організовувати дружній похід Заходу на Схід. Заклики такого роду звучать в Україні принаймні з часів Помаранчевої революції. І що ми маємо – нічого, крім наступних промовистих закликів до народу бути дружніми, всіх любити (нагадує одного з класиків сучасної української драматургії).

Зі слів молодих учасників заходу, недостатнім є лише святкування Соборності України та виголошення пафосних промов. Молодь вважає, що необхідна реальна дія. Сенс у проведенні подібних акцій так і залишився загадкою для більшості молодих учасників.

Прес-служба КМО МНК

Published on 23 January 2007