Еспанська влада вважає молодих басків терористами через пропаганду ідей самостійності Еускаді

Верховний суд Еспанії визнав молодіжні баскські організації "Харай", "Айка" і "Сеги" терористичними угрупованнями, що загрожує їх активістам додатковими термінами тюремного ув'язнення.

"Верховний суд, трьома голосами проти двох, скасував рішення Національної судової палати Еспанії (НСПЕ), винесене в червні 2005 року, що визначало баскські організації як "незаконні", і відтепер вони будуть вважатися "терористичними", - заявив представник Верховного суду.

Він відзначив, що "таке рішення було прийнято в позові, представленому до Верховного суду Асоціацією жертв тероризму (АЖТ), незадоволеною попередньою постановою НСПЕ".

"НСПЕ, одержавши рішення Верховного суду, вже розпорядилася заарештувати 23-х керівників баскських молодіжних організацій, які були засуджені за участь у незаконних організаціях і вже відсиділи свої терміни", - сказав представник Верховного суду. Він пояснив, що "нинішнє рішення автоматично збільшує терміни цих засуджених на шість років", повідомляє president.org.ua.

Три баскські молодіжні групи, близькі за ідеологією до сепаратистського угруповання ЕТА, займалися пропагандою ідей сепаратизму в баскському молодіжному середовищі, а також неодноразово брали участь у вуличних сутичках у країні басків (Еускаді).

Коментуючи рішення Верховного суду, незалежний еспанський юрист на умовах анонімності назвав це рішення "дивним і невластивим для сучасного західного суспільства", оскільки "визнає терористичними організації, які терористичною діяльністю не займалися".

Це вам нічого не нагадує? "Український буржуазний націоналіст – бандит", "Чеченський сепаратист – терорист". Схоже визначення "терорист" скоро змінить своє первісне значення на борця за волю своєї Батьківщини.

НП

Published on 23 January 2007