День Соборності України відзначали у Польщі

Врочистості з нагоди державного свята України відбулися у неділю 21 січня також поза межами України – на території Польщі, у Любліні, де спочивають воїни УНР.

У богослужінні, яке було відправлене архієпископом Автокефальної православної церкви у Польщі, Авелем, при могилах воїнів Української Народної Республіки, участь взяли українці Любліна та представники органів місцевої влади.

22 січня, Україна відзначає День Соборності. З цієї нагоди православний Архієпископ Люблінський та Холмський Авель молився в наміренні українських воїнів, похованих у Любліні та про краще майбутнє України, повідомляє «Polskie Radio».

«Приклад Греції, Румунії та Болгарії показує, що у Європейському Союзу є місце для країн, духовність і традиція котрих були сформовані у колі візантійської культури та православ’я. Отже може там бути місце і для України», - зазначив архієпископ Авель.

«Сповнює надією те, що уміємо спільно: поляки та українці, католики та православні молитися та шанувати свято одного з дружніх народів. У наших молитвах подякуймо Богові також за співпрацю, яка розвинулася між вільною Польщею та вільною Україною протягом останніх кільканадцяти років», - добавив архієпископ Авель.

До пам’ятника воїнів УНР було покладено квіти та запалено свічки.

НП

Published on 23 January 2007