День Єднання відзначили в Сумах

21 січня у Сумах біля пам'ятника Шевченку відбувся урочистий мітинг на честь Дня Соборності. У заході взяли участь представники Сумської обласної організації Молодіжного Націоналістичного Конгресу, Козацтва Сумської області, обласної організації Народного Союзу „Наша Україна”, Народного Руху України, місцевого осередку ВО „Свобода” тощо.

Учасники заходу мали змогу висловитись на тему соборності нашої держави. Звучали звичні шанобливі оди на честь „Схід і Захід разом”, обурлива критика в бік Росії та українських політиків, які підтримують інтереси іншої країни.

Голова Конгресу української інтелігенції розповів історію соборності України, починаючі з часів козацтва. Він особливо підкреслив роль Російської імперії в роз'єднанні України, назвавши Петра Симоненко, лідера Комуністичної партії України, Наталію Вітренко, лідера Прогресивної соціалістичної партії України, та Віктора Януковича, Прем’єр-міністра України, „п’ятою колоною” та звинуватив їх у відстоюванні інтересів РФ.

Голова Молодіжного Руху України закликав не тільки підтримувати єдність нашої держави, а також спрямувати свої зусилля на приєднання українських етнічних територій, які зараз входять до складу інших держав. Промови відомих місцевих діячів чередувались із українськими піснями та віршами. Тому вийшов такий собі імпровізований концерт народної творчості. Урочистості закінчились утворенням живого ланцюга навколо пам'ятника Тараса Шевченка.

У котрий раз ми звинувачуємо у всіх бідах та негараздах інші держави та невдалу владу. Але чомусь забуваємо, що тільки ми творимо життя в нашій країні, тільки ми обираємо політиків, яким довіряємо керувати нашим майбутнім. Ми звикли шукати ворогів і плакатись на гірку долю українців, які завжди на межі поділу. Замість того, щоб самим визначати свою долю, працювати на добробут України, жити сьогоднішнім днем, а не минулими проблемами та будувати життя для нас і майбутнього покоління.

22 січня 1918 року Центральна Рада проголосила ІV Універсал, у якому Україна визначалась як Незалежна Держава та об’єднувались Східна та Західна Україна. Через кілька місяців Центральна Рада була витіснена більшовиками з Києва. Рішення про єдність та незалежність було прийнято запізно.

Прес-служба СОО МНК

Published on 22 January 2007