Футбольні фанати готові до кінця відстоювати національні інтереси в українському футболі

Щире обурення діями керівництва Професійної футбольної ліги та Федерації футболу України, що призвели до падіння конкурентоспроможності українських футбольних клубів на європейській арені, деградації футболу в регіонах, засилля низькопробних іноземних гравців і обмеження кількості молодих кадрів у складах провідних клубів, врешті-решт таки вилилося у загальноукраїнський протест українських вболівальників. Датою цього протесту було обрано 21 січня. У цей день близько півтисячі українських ultras пройшлися маршем по вулиці Грушевського аби висловити своє несхвалення політиці керівництва ФФУ та ПФЛ. Серед активістів „фанівського” руху спротиву були вболівальники з Харкова, Луганська, Чернігова, Луцька, Сімферополя, Львова, Полтави, Білої Церкви, Миколаєва, Борисполя, з Броварів, з Дніпропетровщини, з Тернопільщини, з Івано-Франківщини, із Запоріжжя. І, само собою, було дуже багато фанів київського „Динамо”. Підтримку українським вболівальникам висловили польські і навіть російські фанати.

Прикро, але на акції не було помітно вболівальників „Шахтаря”. Схоже, останніх абсолютно влаштовує стан справ в українському футболі й вони просто не бачать приводу для протесту. Втім, якщо в Донецьку вхід на матч коштує набагато дешевше ніж у Києві, це ще не є підставою стверджувати, що в нашому футбольному господарстві все гаразд.

Біля стадіону „Динамо” імені Валерія Лобановського фанати поклали синьо-жовті квіти до пам’ятника маестро. Далі велелюдна колонна пересунулась до офісу Професійної футбольної ліги, що у Музейному провулку, якраз біля пам’ятника В’ячеславові Чорноволу.

Під час мітингу були оприлюднені ганебні факти, про які зараз не наважується замовчувати навіть брати - Суркіси з Ахметовим та Сафіулліним.

Втім, як відомо, говорити вголос – це одне, а реально щось змінювати – це зовсім інше. Тому футбольні фани і представники патріотичного загалу Києва, що також долучилися до акції, усвідомлюючи, що таки треба діями, а не словами виправляти ситуацію, готові спонукати керівництво ФФУ та ПФЛ робити кардинальні зміни. Перший крок – це оприлюднення листа до Григорія Суркіса та Равіля Сафіулліна з низкою вимог, серед яких є наступні: максимальне обмеження легіонерів у клубах всіх ліг, заборона натуралізації неукраїнців для подальшого залучення останніх до ігор за національну збірну країни, розширити географію проведення міжнародних зустрічей в Україні, припинення проведення матчів Чемпіонату та розіграшу Кубку в робочі дні. Це, як кажуть, „найперша необхідність”, ігнорування якої призведе до невпинного процесу зниження інтересу збоку вболівальників до гри мільйонів на теренах нашої держави.

Втім, є ще один важливий момент, необхідний для активізації фанів під час ігор улюблених команд та національної збірної. Це – оптимізація відносин з працівниками міліції. Тому фани вимагають посилити контроль за діями міліції підчас матчів, забезпечити справедливе покарання тих міліціонерів, які перевищують повноваження.

Лист з вимогами координатори акції мають передати керівництву Професійної футбольної ліги та Федерації Футболу України. Якщо керівництво проігнорує фанатів то, цілком можливо, фанам доведеться діяти більш радикально, приміром, ігнорувати матчі внутрішньої першості і кубка. Адже всім відомо, що футболісти грають для вболівальників, а не тільки для того, аби „набити кишеню” грішми.

Сергій Багряний, прес-служба КМО МНК

Published on 21 January 2007