Відкрито пам’ятник командиру УПА-„Північ” "Дубовому"

17 січня біля с. Золочівка (Демидівський район, Рівненщина) відбулася акція вшанування останнього командира УПА-Північ Івана Литвинчука „Дубового”. Представники політичних партій та громадських організацій із Західної України взяли участь у відкритті пам’ятників героям України. Дата вшанування була вибрана не випадково – 18 січня 1951 року в нерівному бою з КГБешиками загинули останній командир УПА-Північ „Дубовий” та районів провідник „Остап” – „Мелентій”.

На мітингу виступали голова Рівненського братства вояків УПА ім. Клима Савура Олексій Мануйлик, голова ВО „Свобода” Олег Тягнибок, голова Рівненської обласної організації УНП Василь Червоній, науковці – дослідники історії визвольних змагань В. Дмитрук та О. Денищук.

Перед учасниками виступив відомий бандурист Володимир Горбатюк, який своєю грою зачарував присутніх. Пам’ятний знак Івану Литвинчуку освятив митрополит Рівненський та Острозький УПЦ (КП) Євсевій.

Коротка довідка:

Іван Литвинчук (псевда „Дубовий”, „Максим”, „Давид”, „Корній”) народився в 1919 році у Володимир-Волинському районі. В дитячому віці виховувався в Германському монастирі. З 1941 року був окружним провідником Сарненської округи. Брав активну участь у розбудові структур УПА. З самого початку очолював військову округу „Заграва”. Після загибелі Клима Савура був призначений командиром УПА-Північ. Очолював крайовий провід ОУН на північно-західних українських землях (ПЗУЗ). В 1951 році був оточений в криївці працівниками КГБ. Після перстрілки разом з „Остапом” не бажаючи потрапити в полон, застрелився.

НП

Published on 19 January 2007