Провокації довкола УАПЦ у Харкові тривають

17 січня відбулася прес-конференція очільника Української Автокефальної Православної Церкви у місті Харкові Ігора Ісіченка. Темою конференції став конфлікт навколо джерела в одному з густонаселених районів міста напередодні свята Водохрещення. Саржин Яр, починаючи з 1992 року, - традиційне місце проведення богослужіння священнослужителями УАПЦ.

Заявку на проведення заходу церква подала ще 22 грудня минулого року. 12 січня їм відповіли відмовою, і лише 16 січня, як розповів владика Ігор, проблема начебто була вирішена. Але після цього містом почали розповсюджуватися листівки провокаційного змісту, в яких вірян закликають проігнорувати богослужіння. Щоб припинити провокації, архієпископ Ігор має намір звернутися до правоохоронних органів. Автором листівок вважають одного з харківських священиків Московського Патріархату. Це не єдиний випадок міжконфесійних суперечностей. Попри намагання держави і готовність УАПЦ йти на компроміс, як заявив Ігор Ісіченко, владнати проблему не вдається.

На прес-конференції був присутній представник міськвиконкому. Архієпископ Ігор також висловив подяку Молодіжному Націоналістичному Конгресу, Українській народній партії, партії "Реформи і порядок", а також засобам масової інформації за допомогу у вирішенні цього питання.

Прес-служба ХОО МНК

Published on 18 January 2007