СТВОРЕНО ЮВІЛЕЙНИЙ КОМІТЕТ ДО РІЧНИЦІ УПА

Новий 2007-ий рік для української громадськості є особливо знаменним видатними подіями – 100-річчям від дня народження Головного Командира УПА Романа Шухевича та 65-ою річницею створення УПА.

Восени 1942 року за ініціативи революційної Організації Українських Націоналістів в тяжких умовах жорстокого протистояння двох найбільших тираній Європи, нацистської Німеччини та більшовицької Московії, було створено Українську Повстанську Армію, очолив і надалі перетворив її у всенародну військову силу Головний Командир генерал-хорунжий Роман Шухевич - Тарас Чупринка. Під його військовим та політичним керівництвом та за всенародної підтримки українські самостійницькі сили повели у лавах УПА та, пізніше, у збройному підпіллі рішучу та безкомпромісну боротьбу проти обох агресорів. Вояки УПА не складали політичної зброї і в сталінському Гулазі та в еміграції, вони дожили до проголошення державної незалежності, за яку проливали крові і зазнали тортур та ув’язнення, донині влада не спромоглася визнати її боротьбу змаганням за волю та державну самостійність.

З метою урочистого відзначення ювілейних дат та належного вшанування учасників національно-визвольної боротьби, з ініціативи Проводу ОУН з-під стягу С.Бандери створено Світовий Ювілейний Комітет, який очолили:
Голова Всеукраїнського Братства ОУН-УПА Михайло Зеленчук (Україна),
Голова Світового Братства вояків УПА ім. ген.-хор.,
Р.Шухевича-Т.Чупринки – Лев Футала (США),
останній командуючий УПА Василь Кук (Україна).

Головним організатором та координатором проведення центральних урочистостей є Центр Національного Відродження ім.С.Бандери в Києві. Ним розроблено Національну програму «Правда про УПА», реалізація якої відбуватиметься у 2007 році.

Світовий Ювілейний оргкомітет

Published on 17 January 2007