КІНО-ПЕРЕКЛАД: З 1 лютого 3/4 дитячих фільмів дублюватимуть українською

Про це домовилися на круглому столі міністр культури Юрій Богуцький із дистриб'юторами українського кінопрокату. Проте підписати меморандум про взаємодію і співпрацю планують наступного тижня.

Укотре за круглий стіл переговорів сідають представники уряду та дистриб'ютори кіноіндустрії. Цього разу — щоб затвердити текст меморандуму про дублювання, озвучування та субтитрування державною мовою. Раніше уряд зобов'язав поступово переходити на дублювання всіх іноземних фільмів. Дистриб'ютори на це пристати не схотіли. Адже вони купують готовий продукт російських компаній. Апеляційний суд торік у жовтні скасував цю невигідну для них постанову. Згідно з меморандумом, з 1 лютого цього року дистриб'ютори дублюватимуть українською не менш ніж половину іноземних стрічок, повідомляє Майдан.

Проте найбільша суперечка виникла довкола артхаузних стрічок, зокрема про їхню кількість у російському варіанті.

Анатолій Бондаренко, координатор громадської ініціативи "Кіно-переклад": "У меморандумі зараз намагаються піти таким шляхом: якщо фільм робиться меншою кількістю копій, то його можна не дублювати українською мовою. Зараз ця кількість копій — 3, тобто йшла суперечка про те, щоб зробити кількість копій — 20!"

Анатолій разом з іншими прихильниками кіноперекладу українською створили сайт, на якому збирають підписи. Акція має назву: "Обіцяю не ходити на фільми з російським перекладом". Таким чином активісти прагнуть змусити дистриб'юторів дублювати фільми українською. Зібрали вже близько 4-х тисяч обіцянок.

Анатолій Бондаренко, координатор громадської ініціативи "Кіно-переклад": "Ми не виступаємо проти російської мови як такої, нас не дуже цікавить проблема російської мови, ми просто хочемо мати вибір: прийти в кінотеатр ввечері на зручний сеанс і подивитись фільм українською мовою часто, такого зробити не можливо, тому що часто фільми йдуть тільки російською мовою."

Нині активно дублює фільми державною мовою лише одна компанія. Остання їхня робота — це казка "Павутиння Шарлотти", майже 63% фільмокопій якої вийшло з українським перекладом.

НП

Published on 17 January 2007