Європарламент про Голодомор

Великий голод в Україні 1932—33 років був геноцидом — збір підписів під резолюцією такого змісту розпочнеться наступного тижня в Європарламенті, повідомила польська газета «Жечпосполита». Щоб проект відповідної декларації став офіційним документом Європарламенту, потрібно впродовж трьох місяців зібрати підписи щонайменше половини євродепутатів, тобто 393 з 785.

Декларація свідчить, що Голодомор українського народу, спланований та вчинений сталінським режимом, був «одним із найбільш жорстоких злочинів, які були здійснені в ХХ столітті в Європі, і він повинен бути визнаний міжнародною спільнотою геноцидом і так названим». Збір підписів проводять польські євродепутати з ініціативи депутата Конрада Шиманського (партія «Право і справедливість»), який підготував проект резолюції. Під проектом документа вже поставили підписи лідери двох найбільших фракцій Європарламенту — британець Чарльз Тернок від імені християнських демократів та поляк Марек Сівец від імені соціалістів. Польська пропозиція в Європарламенті є відповіддю на заклик Президента України Віктора Ющенка, який говорив про потребу визнання трагедії голоду 1932—33 років геноцидом, повідомляє Майдан.

«Теперішня Росія проводить політику відбілювання або замовчування злочинних фактів з історії Радянського Союзу, включно з Голодомором. Росія мала дуже багато часу, щоб владнати цю справу, яка є відкритою раною в її відносинах з Україною. Але натомість маємо справу з поворотом Москви до такої історичної політики, в якій домінують безпам'ятство та замовчування важливих подій», — заявив Конрад Шиманський. Він додав, що польська делегація докладе всіх зусиль, щоб допомогти євродепутатам усвідомити важливість цієї справи. Вже підготовлені матеріали англійською, французькою та німецькою мовами.

НП

Published on 17 January 2007