Козацькі регалії повернуться в Україну

За повідомленням Верховного суду Нью-Джерсі, де повинна розглядатися справа про регалії, на засіданні у Ховелльській справі вже акредитувалися 8 журналістів провідних видань і агенцій та 2 великих мережевих телеканали. Акули пера США чекають офіційних судових заяв, слухань, рішень, аби розпочати політичний скандал, що попсує стосунки США і РФ. Як повідомив суддя Олександр Лехер, суд перенесено на прохання сторін.

Розпочато кулуарні переговори, у яких не беруть участі офіційні представники української влади. Почато реальний розділ Ховелльської колекції, і ми маємо радісну надію, що всі регалії Січової доби, а також документи, які мають велике моральне значення для всіх свідомих українців, потраплять до державних музейних установ України. Перш за все, РФ повинна повернути всі речі, викрадені з музею Кубанського козацтва в Ховеллі.

Нагадаємо, з весни 2006 року козацький журнал "Нова Січ" й журнал "Музеї України" за підтримкою Американського козацтва почали процес повернення козацьких регалій з музею в Ховеллі, де зберігаються безцінні скарби українського народу, вивезені після розгрому Січі на Кубань, потім в Сербію, Німеччину, США. Журналістів мляво підтримала українська влада. На регалії почали претендувати відомі шовіністи - керівники Краснодарського краю і Кубанського козацтва (Російська Федерація). Які, замість дискусій і переговорів, просто прислали до США спецназ, що викрав частину регалій і перевіз їх до консульства РФ в Нью-Йорку.

Пізніше почалася підготовка до судових слухань, які російська сторона повністю програє. Після аналізу, росіяни ініціювали переговори, погодившись на умови проукраїнські налаштованих козаків і громадськості США.

"Всі експонати, що стосуються російського періоду діяльності Кубанського козацтва відійдуть Росії. Експонати періоду Запорізької Січі, Задунайської Січі, Азовського, Чорноморського козацтв - повернуться в Україну," - говорить редактор міжнародного козацького журналу "Нова Січ" Віктор Тригуб, - "Зрозуміло, тривають інтриги щодо передачі грамоти цариці Катерини, про передачу українцям Кубані, але, сподіваємося, чітка позиція української громадськості, підтримана офіційним Вашингтоном, аргументи - переконають росіян".

"Козацька спільнота страшенно обурена безцеремонністю і нахабністю т.зв. отамана Кубанського козацтва Росії Громова," - заявив отаман Американських козаків Сергій Цапенко, - "Цей дивнуватий діяч дозволяє собі втручатися у міжнародну політику від імені всієї Російської Федерації, намагався впливати на вибори в закордонних козацтва".

НП

Published on 16 January 2007