Мер Харкова заборонив святити воду на Водохреще

Вперше за 15 років представникам православної церкви заборонено святити воду в міських водоймищах на 19 січня, Водохреще. Саме цікаве те, що заборонили не всім православним, а лише тим які заважають теперішній владі м. Харкова, мова йде про Українську Православну Автокефальну Церкву.

Як стало відомо прес-службі Харківської обласної організації МНК, в п’ятницю, 12 січня, Харківська міська рада (виконавчий комітет) відхилив заявку консисторії Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ про освячення священиками цієї конфесії води 19 січня цього року в Саржиному Яру. Підставою стало те, що в зазначеному місці з 10.00 до 18.00 будуть проводити службу і освячення представники Української Православної Церкви Московського патріархату.

«Традиція Йорданського освячення води в Саржиному Яру була заснована Українською Автокефальною Православною Церквою 19 січня 1992 року. З цього часу сотні віруючих цієї конфесії збирались біля джерела в день Богоявлення. УПЦ МП вже з 1993 року спробувала перехопити ініціативу. Їм вдалось добитись того, що міська влада встановила богослужіння таким чином, що вранці біля одного джерела правив представник Московського патріархату, а в 15.00 недалеко від них, біля іншого джерела - УАПЦ. Ніхто з місцевих чиновників не сумнівався в тому, що є необхідність задоволення елементарних релігійних прав, гарантованих Конституцією», - розповів нам передісторію конфлікту архієпископ Харківський і Полтавський Ігор (Ісіченко).

«І лише з приходом до влади в Харкові клана Добкіна-Кернеса, який полюбляє демонструвати особливі відносини з місцевими священиками Московського патріархату, ігноруючи інші релігійні общини, стала можливою відверта дискримінація УАПЦ» - констатував нинішню ситуацію владика Ігор.

«Богослужіння Московського патріархату будуть відбуватися з ранку... до 18.00, але ж відомо, що сам чин Йорданського освячення води навіть самий повільний священик буде відправляти не більше години. Крім того, із заходом сонця (тобто десь після 16.00) за церковним канонами наступає наступний церковний день, а 20 січня велике освячення води не проводиться» - зазначив архієпископ Ігор.

За інформацією прес-центру консисторії Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, "Зі знущальною чиновницькою винахідливістю міськвиконком відмовив УАПЦ на тій підставі, що богослужіння Московського Патріархату правитиметься з ранку ... до 18.00. Однак відомо, що сам чин Йорданського освячення води навіть найбільш повільний священик не може відправляти довше години. Крім того ж, з заходом сонця (тобто десь після 16.00) за церковним відліком часу вже настає інша богослужбова доба, а 20 січня (7 січня за старим календарем) у Православній Церкві велике освячення води не відправляється."

У консисторії Харківсько-Полтавської єпархії (м. Харків, вул. Полтавський шлях, 44) 17 січня 2007 року, о 14.00 годині відбудеться прес-конференція архієпископа Харківського і Полтавського Ігоря на тему: "Михайло Добкін заборонив УАПЦ освячувати воду в Харкові".

НП

Published on 15 January 2007