Повернення Кубані починається у Києві

У Києві створений неформальний Комітет «Кубань з Україною». Основне завдання комітету – повернення відвічних українських земель Кубані до складу України. Як відомо, після розгрому московинами останньої Запорізької Січі, Катерина назавжди передала українським запорізьким козакам землі нинішнього Краснодарського краю, повідомляє прес-служба комітету. Працелюбні українці освоїли і заселили територію. За часів Української Народної Республіки, Кубань увійшла до складу України. Тоді УНР прорубала вікно аж до Каспійського моря. На жаль, комуністична окупація відкинула Кубань на багато століть назад, перейшовши в сучасну стадію. Ні славних правнуків запорожців, що живуть в краю, ні патріотів України така ситуація не влаштовує.

"Соборність України не завершена," – заявляє один з координаторів комітету, один з лідерів партії «Пора», Володимир Шпакович, - "Ми повинні зробити все, щоб повернути наші землі Україні - дозволити українцям Кубані жити повноцінним національним життям".

"Нас хвилює функціонування і розвиток української мови в Краснодарському краю," – наголошує координатор проекту Юрій Костенко, - "Чому немає українських шкіл, вузів, газет, телеканалів, церков Київського Патріархату? Чому корінне населення краю – українці, - позбавлені елементарних можливостей для національної реалізації?"

"Є всі юридичні підстави почати процес повернення Кубані до складу України," – заявив координатор Комітету «Кубань з Україною», правозахисник Іван Макар, - "Наприкінці вісімдесятих ми ставили подібне питання. Мова йшла про те, щоб повернути землі часів Української Народної Республіки, яка мала межі з Росією значно східніше тих, що існують. До речі, це рух з часом частково реформувався легендарну пізніше УНА-УНСО".

"Ми знаємо, що історична справедливість і міжнародне право на наший стороні," – підсумував Іван Макар.

Журналісти можуть зв’язатись з комітетом: ukrkuban@ukr.net

НП

Published on 15 January 2007