Наукові дослідження про ОУН-УПА у Казахстані

На початку січня 2007 року на адресу центрального офісу Молодіжного Націоналістичного Конгресу прийшов лист з Казахстану від представника східної української діаспори. Автор листа, що мешкає у Карагандинській області, виявився читачем націоналістичної газети "Терен", яку молоді націоналісти видають та безкоштовно розповсюджують в Україні та східній діаспорі.

Він пише: "В останньому числі "Терену" мою увагу привернула стаття Андрія Клименка "Українська молодь Мурманська розвінчує міфи імперії", де говориться про діяльність Союзу української молоді Мурмана щодо правдивого висвітлення історії ОУН-УПА на теренах РФ." Далі автор листа розповідає про статтю за авторством Іванціва Ю.І. та Григоричева К.В. "Провозглашение Акта восстановления Украинского государства 30 июня 1941 года: предпосылки, причины, факторы, последствия", яка вийшла 2006-го року у Віснику Карагандинського університету. Стаття, побудована на основі історичних фактів та логічної системи причинно-наслідкових зв’язків, є досить стислим але ґрунтовний дослідженням Акту відновлення Української держави – чотирнадцять сторінок тексту мають аж п’ять десятків джерел.

Автор листа також зазначає, що у майбутньому ця робота українських науковців буде продовжуватись, і Казахстан матиме не одне свідчення справедливості визвольної боротьби українського народу.

Інформцентр МНК

Published on 12 January 2007