Британські слідчі впевнені, що Литвиненка вбили росіяни

Британські детективи впевнені в тому, що знають хто саме вбив колишнього підполковника ФСБ Олександра Литвиненка, пише у своєму ексклюзивному матеріалі британська газета Daily Mirror, повідомляє ВВС. Разом з тим в Скотленд-Ярді сумніваються, що російська влада видасть ці дві особи для суду.

Як пише Daily Mirror, бесіду з обома підозрюваними проводили британські слідчі, що знаходились у Москві наприкінці минулого року. За словами джерела у лондонській поліції, якого цитує газета, на підозрюваних вивів слід радіоактивного полонію-210, повідомляє Майдан з посиланням на ВВС.

«Ми на 100% впевнені в тому, що знаємо хто здійснив отруєння, де і як, - наводить газета слова співробітника Скотленд-Ярду. – Обидва вони стверджують, що самі стали жертвами замаху на їх життя та отримали дозу отруйної речовини. В Москві ж вважають, що ми підозрюємо не тих».

Тим часом тема отруєння Олександра Литвиненка знову стала дуже помітною у зв’язку з нещодавньою публікацією у німецькому журналі Focus. Як пише видання, буквально за два дні до 1 листопада (саме цю дату вважають днем отруєння Литвиненка) за загадкових обставин – і також в Лондоні – помер постійний представник Росії у Міжнародній морській організації (IMO) 41-річний Ігор Пономарьов.

За інформацією німецьких журналістів, Пономарьову стало погано, коли він знаходився в театрі. Його стала мучити сильна спрага, він випив кілька літрів води, після чого помер. Як причину смерті дипломата вказали інфаркт, тіло Пономарьова відправили до Росії, але розтину, як пише Focus, не проводили.

При цьому журнал вказує, що за словами медиків, при інфаркті спраги не спостерігається. А токсикологи підкреслюють, що таку спрагу може викликати таллій, яким, як вважали на початку розслідування, могло бути отруєно Литвиненка. Пізніше цю версію змінили на отруєння полонієм-210.

Сім’я Ігоря Пономарьова, як пише Focus, не виключає, що його смерть могла бути пов’язана зі справою про отруєння колишнього офіцера ФСБ. Водночас британські правоохоронні органи, вказує німецький журнал, не проводили розслідування обставин смерті російського дипломата, оскільки не мали інформації про її насильницькі ознаки та прохань про проведення такого розслідування.

У некролозі, який було розміщено на сайті Міжнародної морської організації, смерть Пономарьова називається «несподіваною, передчасною та несправедливою», однак про її причини не сказано.

НП

Published on 10 January 2007