Канадська поліція відмовляється чесно розслідувати викрадення пам'ятника Шевченку

Канада вирішила серйозно долучитися до дивної міжнародної спільноти, яка останнім часом загадково і синхронно нищить українські культурні місця довкола світу.

Після написів на пам’ятнику Шевченка у Польщі чи пограбування музею ім. Шевченка в Лондоні та інших підпалів, не кажучи вже про безкарні витівки із поваленням пам’ятника УПА в рідненькому Харкові - в Канаді біля Торонто зрізали з постаменту цілий пам’ятник Тарасові Шевченкові, повідомляє Майдан.

Поставлений він був 1951 року в святковий День Канади - 1 липня. Хоч і під соусом подарунку “від українського “радянського“ народу - українцям Канади“ (а якого ж ще тоді було сподіватися?) - однак це був самий перший пам’ятник Кобзареві на канадській землі, біля якого посадили привезені з Канева верби, назвали іменем Кобзаря парк, створили музей...

Згодом музей спалили. Експозиція в ньому явно не симпатизувала тому “радянському“ народу. Тепер прийшла черга і на сам пам’ятник. Зник він досить загадково.

З одного боку, для його зняття, то ж кілька тон, мусила використовуватись відповідна потужна техніка - яку ніхто не побачив, а з другого, на місці події чомусь залишилась приставлена до п’єдесталу драбина та пообв’язувані довкола шнури.

Канадська поліція відразу висунула версію, що пам’ятник вкрали батяри на переплавку і жодних антиукраїнських мотивів у цьому вчинку нема і бути не може. Ну тих можна зрозуміти, в політично-коректній Канаді випадково надламаний один підсвічник з менори може викликати бурю якихось анти-емоцій, тож варто відразу відхреститися. Але як доречно зауважили самі навколишні жителі-канадці, викрадати такий пам’ятник заради самої бронзи, не варта шкірка вичинки. крім того злодії якось дуже дивно почали розносити кавалки пам’ятника. На даний момент в одній ливарні знайшлася відрізана голова яку, як повідомив власник закладу, принесли два чоловіки на брухт від міської ради міста Оквіл. Когось одного заарештували, але відпустили на підписку до суду , який відбудеться 30 січня(і ж не знайома ситуація, ну майже як в Україні!), з іншим лише просто переговорили. Враховуючи нещодавній скандал з російським шпигуном, якого зловили в Канаді і скоренько відправили “на родіну“, навіть не оголошуючи його фамілії, з мотивом аби не нашкодити його родичам! - від онтарійської феміди можна сподіватися продовження “батярської“ версії знищення пам’ятника.

Ось лише, що робити з іншою бронзовою таблицею, яка теж ОДНОЧАСНО зникла на одній з найбільших вулиць вже в самому Торонто?! На ній трьома мовами (анг., фран., укр.) повідомлялося про українського героя Канади нагородженого найвищою нагородою - Пилипа Коновала, і яка знаходилася на стіні будинку Відділу канадських ветеранів названого його іменем! Офіційної відповіді від поліції ще нема, але якщо буде, то напевне знову вискочить гіпотеза, що дошку вкрали на переплавку, аби заробити гроші! В Україні, очевидно, ця версія ні у кого б не викликала сумніву. Але в Канаді, одне і друге звучить досить кострубато...

Зрештою, якщо самі українці-діаспорники не доглядають за своїм, то отримують що є. Аналогів із викраденням цілого пам’ятника поки що ніби не було. Зате тепер є шанс потрапити до книгу Ґіннеса. І між іншим, в столиці Канади збираються спорудити інший пам’ятник Шевченкові, роботи відомого канадсько-українського скульптура Лео Мола (Леоніда Молодожанина). Цікаво, чи вкрадуть незабаром і цей! А чому б і ні – на це ми українці, аби сидіти тихо і мати нагоду плакатись у вишивану хустинку. Ну ще згадувати за минуле, чи мріяти про майбутнє. А зараз до того, ще й свята!

НП

Published on 10 January 2007